Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 4 września
Imieniny: Julianny, Rozalii, Róży
Czytających: 9196
Zalogowanych: 101
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ochroniarze pobili klienta lokalu „Plaza”

Sobota, 4 sierpnia 2012, 8:45
Aktualizacja: 9:09
Autor: Angela
Mieli pilnować ładu i porządku w dyskotece „Plaza” w Zgorzelcu, a zamiast tego brutalnie pobili jednego z klientów, kopiąc go i bijąc na oczach uczestników zabawy. We wtorek (31.07) decyzją sądu 37–letni Jarosław L., i 36 –letni Krzysztof K., zostali aresztowani na trzy miesiące. Odpowiedzą za występek o charakterze chuligańskim. Grozi im do 10 lat więzienia.

Do pobicia jednego z klientów lokalu doszło w sobotę w nocy (28 lipca br.). Jak ustaliła prokuratura, pseudoochroniarze pobili swoją ofiarę przy barze na oczach uczestników zabawy. Bez żadnego powodu!

- Pomimo faktu, iż już pierwszy cios obezwładnił pokrzywdzonego, napastnicy kontynuowali atak, bijąc go i kopiąc, następnie trzymając za ręce, przeciągnęli go po podłodze i wyrzucili na zewnątrz dyskoteki. Takie zachowanie sprawców nie spowodowało żadnej stanowczej reakcji osób przypatrujących się zajściu – informuje Marcin Zarówny, zastępca Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze.

Pokrzywdzony doznał ciężkich wewnętrznych obrażeń ciała, które zagrażały jego życiu. Gdyby tej samej nocy nie udzielono mu specjalistycznej pomocy medycznej, doznane obrażenia skończyłyby się jego śmiercią.

30 lipca br. Prokurator Rejonowy w Zgorzelcu założył wniosek o zastosowanie przez sąd wobec obu podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawcom przedstawił zarzuty pobicia i spowodowania u pokrzywdzonego ciężkich obrażeń ciała w warunkach wskazujących na występek o charakterze chuligańskim.
Następnego dnia (31 lipca) sąd uwzględnił wnioski prokuratora i wobec podejrzanych zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Prokuratura zajmie się również sprawą samego zatrudnienia w dyskotece sprawców, których – zdaniem prokuratora - jedynym atutem były warunki fizyczne i znajomości walki wręcz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy byłeś (aś) na rozpoczęciu roku szkolnego ze swoim dzieckiem?

Oddanych
głosów
357
Tak
22%
Nie, mam większe dzieci i one już same chodzą na takie uroczystości
21%
Nie, moje dzieci już nie chodzą do szkoły
57%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
„Tu muszę pochwalić Karola Nawrockiego”
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Kilometry
Historyczny przejazd lokomotywy wodorowej pod Śnieżką
 
Jeleniogórskie ulice
Zamenhofa w Jeleniej Górze – ulica prawników
 
Ciekawe miejsca
Zarasta papiernia w Janowicach Wielkich
 
Aktualności
Ruszyło Forum Ekonomiczne w Karpaczu
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group