Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 15413
Zalogowanych: 63
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Komunikacja na Dolnym Śląsku. Inwestycje konieczne

Sobota, 25 lutego 2012, 9:50
Aktualizacja: 9:51
Autor: Es
DOLNY ŚLĄSK: Komunikacja na Dolnym Śląsku. Inwestycje konieczne
Fot. RED
Podczas wczorajszego posiedzenia Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, które odbyło się w Lubinie, na wniosek posłanki okręgu jeleniogórsko–legnickiego PiS Marzeny Machałek, przyjęto stanowisko w sprawie koniecznych inwestycji komunikacyjnych w regionie.

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości wzywają Rząd RP do budowy drogi ekspresowej S3 na odcinku Nowa Sól – Legnica – Bolków – Lubawka. Ta inwestycja pozwoli na skomunikowanie Kotliny Jeleniogórskiej z autostradą A4 oraz włączenie całego regionu jeleniogórsko-legnickiego do sieci transportowej północ – południe Europy.

- Władze lokalne oparły wszystkie strategie rozwojowe na wizji budowy tej trasy, wydatkowały także ogromne pieniądze na przygotowanie się do jej powstania. Każdy rok zwłoki w realizacji trasy S3 to wzrost bezrobocia i utracone nadzieje na wyjście z zapaści gospodarczej – czytamy w stanowisku.

Prawo i Sprawiedliwość domaga się także dalszej modernizacji linii kolejowej 274 na odcinku Wrocław – Jelenia Góra. Wykonanie inwestycji na tej trasie pozwoli na przywrócenie komunikacji pasażerskiej Kotliny Jeleniogórskiej z resztą kraju. Połączenia zostały ograniczone w ciągu ostatnich lat w związku ze złym stanem infrastruktury technicznej.

- Modernizacja linii wpłynie na turystyczne uatrakcyjnienie całego regionu. Umożliwi także skuteczniejszy wywóz surowców i kopalin z tej części kraju, przyczyniając się do rozwoju gospodarczego – uważają parlamentarzyści PiS.

Sonda

Czy odczuwam w swoim budżecie domowym podwyżkę cen paliw?

Oddanych
głosów
807
Tak
69%
Nie
21%
Nie dotyczy, bo nie jeżdżę samochodem
10%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Najpiękniejsze miasta w górach, jesteśmy i my...
Rozmowy Jelonki
Amory u kotów inaczej niż u człowieka, tylko w ciągu dnia
 
Aktualności
Łatwiej do Wodospadu Podgórnej i Kaskady Myi
 
Inwestycje
29 maja – rusza Querion w Piechowicach
 
Aktualności
Rzucali kulami w Jeleniej Górze
 
Pogoda
W weekend czekają nas nawet przymrozki
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group