Czytaj także: Świdnica Wałbrzych

Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Sondy |  Życzenia |  Gazeta |  Reklama 
Środa, 21 lutego 2018 Godz.: 16:31:08 Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta Czytających: 5796, Zalogowanych: 7 . Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wiadomości, JELENIA GÓRA

Stop GMO! Po wykładzie w Uniwersytecie Ekonomicznym

Środa, 23 listopada 2011, 07:42, ostatnia aktualizacja: 2011-11-24 07:59
Autor : Petr
Miej świadomość
 
Głos ulicy
 
Kalendarz wydarzeń
 
Telewizja DAMI
 
Co jest grane w Norwidzie?
Seks dla opornych – zobacz 

Jelenia Góra Niedziela, 22:55
18 lutego 2018

 
Kategorie wydarzeń
Film - Kino2
Koncerty10
Konkursy3
Kursy2
Prelekcje6
Sportowe1
Spotkania1
Tańce1
Teatry9
Warsztaty4
Wystawy14
 
Dialogi Jelonki
 
Archiwum PDF
Archiwalne numery Jelonka
 
Fot. Petr

Rząd powinien opóźniać włączenie Polski do międzynarodowego obrotu i uwalniania GMO do środowiska. Chronić drobnych rolników i przetwórstwo rolnicze przed bankructwami spowodowanymi obcą konkurencją. Stop GMO!

Oto, co usłyszeliśmy wczoraj, 22 listopada w auli budynku H Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze, w której odbył się wykład prof. dr hab. Ludwika Tomiałojcia „Czy potrzebne są nam uprawy genetycznie modyfikowanych roślin?”. Wykład, w którym wprawdzie nie wzięło udziału wielu jeleniogórzan, za to z bardzo żywiołową dyskusją i dosadną konkluzją.

– Nie chcemy GMO w Polsce. Nie można dopuścić do tego by polscy farmerzy byli na usłudze amerykańskich koncernów, misjonarzy GMO. Rząd nie powinien pozwolić na to by obywatele byli karmieni bez pytania genetycznie zmodyfikowaną żywnością. Inny argument: Polska i Unia Europejska mają nadwyżki żywności „czystej”, pozbawionej ingerencji genetycznej. Po co zatem wprowadzać obcą konkurencję, a z nią coś, co jest kontrowersyjne i nieprzebadane – mówił prof. dr hab. Ludwik Tomiałojć, biolog, ekolog, pracownik Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podobnie jak sam prelegent wypowiadali się także uczestnicy wczorajszego wykładu, którzy wymieniali między sobą wnioski i spostrzeżenia związane z GMO. – Moim zdaniem, GMO to kompletne nieporozumienie. Osobiście uważam, że wszyscy winniśmy propagować żywność zdrową bez jakichś tam „polepszeń” i wspierać tych, którzy tę żywność produkują. Stop GMO i stop koncernom, które modyfikując żywność zwiększają opłacalność produkcji. A co z nami, co z naszym zdrowiem – podsumował Łukasz Maj, jeden z uczestników.

R E K L A M A
Zobacz zdjęcia
Następna wiadomość  Wiadomości 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~HIHIK 23-11-2011 9:42
Ale ludzi!!!!!!
~ 23-11-2011 10:30
Precz z GMO !! Dobrze zorientowani mówią, że jak się tym zakąsza ...to się odbija genami ! ;)
~geronimo 23-11-2011 12:22
W podobny sposób wykończono plemiona indiańskie w Pastuchowie podsyłając im paskudztwo na które uodpornił się biały człowiek. GMO to ZARAZA. Wystarczy prześledzić ewolucję opinii o "Rundupie". Z "biodegradowalnego" defoliantu stał się kumulowaną w niespotykanych dawkach w zielonych częściach i korzeniach kukurydzy trucizną. "Monsanto" przegrywa procesy, płaci za cenzurowanie słowa "monsanto" i "rundup", wypłaca odszkodowania (potężne) swoim ofiarom i z zysków płynących ze swego procederu nadal ogłupia tych, którzy ulegają płatnej propagandzie. Panowie i Panie z tytułami naukowymi opowiadający się "ZA" są na liście płac tej przestępczej organizacji.
~IVP HD STUDI 23-11-2011 13:45
WYWIAD; http://www.youtube.com/watch?v=6xkdtwXuHt0
~waldek_a 23-11-2011 13:51
Aby zabrać głos w tej sprawie trzeba mieć trochę pojęcia. Autor relacji i być może pan profesor nie mówią jakie "szkodliwe" dla zdrowia związki znajdują się w produktach GMO. Być może tak jest, ale niech ktoś otwarcie o tym powie, poda przykłady badań w tej spraawie. Bo inaczej będzie tak jak z pewną organizacją, która protestuje przeciwko budowie dróg, a po otrzymaniu wpłaty na konto, przestaje.
~Dariusz N 23-11-2011 15:14
!!! STOP !!! GMO !!! STOP !!! NWO !!!
~Vega 23-11-2011 16:02
Szkoda,że tak słaba była informacja o tym spotkaniu.Byłoby więcej pewnie,gdyby ludzie o tym wiedzieli.A temat na czasie.Można było przekazać ogłoszenia poprzez ambony w niedzielę...
~gość2 23-11-2011 16:22
Oszołomy!!! Zamiast zajmować się GMO może sprawdziliby co dosypują nam do normalnej żywności, bo to co sprzedaje się w sklepach to już prawie jak pasza dla zwierząt. Z roku na rok coraz większe gówno jemy. Jaki wpływ na ludzkie zdrowie mają te wszystkie wyroby chlebopodobne, mięsopodobne i inne.
~geronimo 23-11-2011 16:36
16:22 | ~gość2 | Gdyby zwierzęta żarły to, co my kupujemy do jedzenia, to już dawno by wyzdychały. Kiedyś podsunąłem swojemu psu pod pysk kawałek kiełbasy za 23 zł/kg. Podszedł, powąchał, spojrzał mi w oczy, pokiwał łbem i poszedł do miski z kaszą. Sąsiad - piekarz - do dziś nie chce zdradzić tajemnicy: Z czego robi się chleb.Nawet po pijaku.
~wiedzący 23-11-2011 19:40
Tępaki, od dawna wżeracie GMO i nawet o tym nie wiecie. Ziemniaki, fasola, zboże... - wszystko to od dawna jest modyfikowane genetycznie. Żadne zmiany w genach nie mogą być przenoszone na człowieka w sposób inny niż genetyczny. Kłania się teoria cech nabytych Lamarcka - która już dawno została obalona przez naukę. To, co wy pleciecie trzy po trzy, to jest właśnie lamarkizm w czystej postaci. Trzeba było uważać na lekcjach biologii zamiast dłubać w nosie. Ciemnota z was większa niż w d... mamuta - bo wy myślicie d..., a nie głową.
~ 23-11-2011 19:54
he he, dobrze powiedziane, "wiedzący" :-) kotlina jeleniogórska -ciemna kotlina. pozdrawiam :-)
~akateo 23-11-2011 21:29
Żywność modyfikowana genetycznie jest dużo zdrowsza niż podrasowana różnymi środkami chemicznymi (co jest dzisiaj powszechne np. dla przedłużenia trwałości). Zabawne, że ci, którzy najwięcej krzyczą przeciwko GMO, żrą bez zmrużenia oka żywność nafaszerowaną chemią. GMO jest całkowicie zdrowe, ponadto jest nadzieją dla wielu głodujących społeczeństw np. w Afryce. Nawet u nas dzięki GMO żywność byłaby tańsza, a jest wiele rodzin, które nie mają co do garnka włożyć, w których są niedożywione dzieci czy nawet żywiących się najtańszymi i najmniej wartościowymi produktami z dolnych półek hipermarketów. Bardzo łatwo krzyczeć przeciwko GMO, ale jest to też problem natury moralnej. Brak GMO = zgoda na dalszą biedę tych rodzin. Ciekawe czy tak samo byście krzyczeli, gdybyście sami nie mieli co jeść.
~dodok 23-11-2011 21:48
do Akateo: myślisz , że Gmo przyczyni sie do likwidacji glodu a Afryce itp? Raczysz żartowac! Nikomu nie zalezy na tym aby Afryka była najedzona, im glodniejsza populacja i tylko amciu sie dla niej liczy tym latwiej dla innych najedzonych......
~błażej 23-11-2011 21:53
1. Skutki uwalniania GMO do środowiska są dalekosiężne i nieodwracalne, a równocześnie znacznie groźniejsze od skutków powodowanych przez jakiekolwiek inne czynniki zagrażające obecnie bioróżnorodności i jakości środowiska 2. Koegzystencja upraw GM i tradycyjnych oraz ekologicznych jest de facto niemożliwa (zbyt wiele nieprzewidywalnych czynników decyduje o niekontrolowanym rozprzestrzenianiu się pyłku lub nasion) oraz ze względu na rozdrobnioną strukturę polskiego rolnictwa; rolnictwo ekologiczne i GMO wykluczają się. 3. Uprawa GMO jest sprzeczna z dalekowzrocznym interesem polskiego rolnictwa i przemysłu spożywczego; dopuszczenie GMO uderzy w tradycyjny model polskiego rolnictwa zagrozi konkurencyjnej pozycji polskiej żywności w UE, może doprowadzić do szybkiego wzrostu bezrobocia
~geronimo 23-11-2011 22:32
Do zwolenników GMO. Czy wiecie na czym polega modyfikacja kukurydzy? Otóż tylko i wyłącznie na UODPORNIENIU jej na herbicyd, a właściwie DEFOLIANT o nazwie "Rundup". W/g zapewnień producenta, trucizna ta podlega natychmiastowej biodegradacji w kontakcie z glebą. Badania niezależnych ośrodków udowodniły, że to jest totalna ściema. Herbicyd odkłada się w kolbach, częściach zielonych i korzeniach rośliny. Kukurydzę wcinamy w sałatkach, bydło żre zieloną truciznę, daje mleko i mięso skażone tym świństwem.Po orce korzenie roślin uwalniają to świństwo do gleby i przekazują następnym roślinom. Obce geny nam faktycznie nie mogą zaszkodzić, ale trucizna wprowadzona w ustrój rośliny - z pewnością TAK.
~do geronimo 24-11-2011 0:47
Kłamiesz! Badania prowadzone przez wiele ośrodków naukowych na całym świecie dowiodły właśnie nieszkodliwości modyfikowanej w ten sposób kukurydzy na życie ludzi i zwierząt. Zapoznaj się najpierw z badaniami, a dopiero potem pisz.
~geronimo 24-11-2011 7:51
00:47 | ~do geronimo | W takim razie spróbuj przyjąć doustnie jakąkolwiek porcję "Rundup-u". Jeśli będzie taka możliwość - podyskutujemy później. xd
~geronimo 24-11-2011 8:29
00:47 | ~do geronimo | Zapoznaj się w takim razie z powodami i przyczynami dla których produkcja "Rundup-u" została zabroniona w USA i przeniesiono ją do Belgii. Dlaczego wyrokiem Sądu "Monsanto" musiało zmienić informacje podawane na opakowaniu tej trucizny. Kłamstwo, wielkie pieniądze i polityka.To jest GMO.
~do geronimo 24-11-2011 12:41
Pieprzysz głupoty bez ładu i składu. Widać, że usłyszałeś, że dzwoni w którymś kościele, ale nie masz pojęcia, co, gdzie i jak. Zapoznaj się z porządnymi badaniami naukowymi i dowiedz się, na czym polega GMO. Wtedy możemy pogadać. Jak na razie, twoja wiedza na dany temat jest ZEROWA.
~rex 24-11-2011 13:32
Ale co ma wspólnego faszerowanie upraw jakimiś herbicydami i GMO? Geronimo, czy ty w ogóle wiesz co to jest genetyka?
~geronimo 24-11-2011 15:15
13:32 | ~rex | Przeczytaj mój post wyżej i dowiesz się co ma wspólnego genetyka z herbicydami. Genetycznie uodporniono kukurydzę na herbicyd. 12:41 | ~do geronimo | Ten, który wie w jakim kościele jak dzwonią i do tego potrafi pieprzyć ze składem i ładem też powinien się poduczyć.Zapoznaj się z problemem kukurydzy Mon 810 i innych. Zapoznaj się z niezależnymi ekspertyzami i wtedy będziemy mogli pogadać.Może zdobędziesz wiedzę na temat glifosatu i Twoja wiedza zbliży się chociaż do ZERA. Miłego Dnia! XD
~Dariusz N 24-11-2011 16:07
Prawda jest taka, że GMO, to nowość, potrzebne są pokolenia badań, by stwierdzić, czy GMO, nie zagraża człowiekowi. Ten któremu jest obojętne, czy konsumuje GMO, to tak, jakby podpisał dokument, że zgadza się być królikiem doświadczalnym, za free!!!
~do geronimo 24-11-2011 16:20
Tak się składa, że wiem dużo więcej na temat GMO i genetyki niż ty. Ty, sadząc po bzdurach, jakie wypisujesz, nie wiesz na ten temat NIC. Zasłyszałeś gdzieś jakieś brednie i teraz je powtarzasz. Jeszcze raz powtarzam: doucz się, poczytaj rzetelne badania naukowe, a potem pisz. PS. Uodpornienie kukurydzy na herbicyd nie ma nic wspólnego z ideą GMO, ponieważ nie to jest celem genetycznych modyfikacji żywności.
~rex 24-11-2011 16:24
Dariusz N. tu wcale nie potrzeba pokoleń badań, wystarczy tylko elementarna znajomość genetyki na poziomie podstawowym. Czy gdyby ci powiedziano, że od zjedzenia ziemniaka ugotowanego przez nosiciela HIV możesz się zarazić AIDS też przestałbyś jeść ziemniaki twierdząc, że potrzeba pokoleń badań?
~geronimo 24-11-2011 16:31
16:20 | ~do geronimo | W ostatnim zdaniu swojego posta wykazałeś się totalną, absolutną wręcz ignorancją w temacie. Koniec dyskusji.
~do geronimo 24-11-2011 17:50
Ty od początku dyskusji wykazujesz się totalną ignorancją w temacie. Kłamiesz i wprowadzasz czytelników w błąd. Im szybciej stąd znikniesz, tym lepiej.
~R.Zaleski 24-11-2011 19:43
9-10 XII będzie festiwal "Kultura i natura" - przeciw GMO. Najbliżej we Wrocławiu. Tam można uzupełnić wiedzę.
~hugo 24-11-2011 22:24
Hm, jak można uzupełnić wiedzę na festiwalu, który z założenia poświęcony jest prezentacji stanowiska jednej strony? Gdzie tu poglądy drugiej strony, niezbędne do wyrobienia sobie obiektywnej opinii? No tak, dowiesz się o nich od przeciwników GMO. Żałosne...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600
 
Będzie się działo! - Jelonka poleca
 
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
Maraton subiektywności
Jelenia Góra korkuje się? (7)

Jelenia Góra Piątek, 15:58
16 lutego 2018

 
Aktualności
Narty Stare, ale Jare – drugie podejście Narty Stare, ale Jare – drugie podejście 

Szklarska Poręba Środa, 11:36
21 lutego 2018

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie zaprasza w najbliższą...
Decyzja ws. szkoły przy Leśnej i CKU zapadła [foto] Decyzja ws. szkoły przy Leśnej i CKU zapadła   (13)

Jelenia Góra Środa, 09:06
21 lutego 2018

O zamiarze likwidacji Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej w ostatnich dniach...
Jelenia Góra na Dachu Afryki [foto] Jelenia Góra na Dachu Afryki   (4)

Jelenia Góra Środa, 09:04
21 lutego 2018

W sobotę, 3 lutego po pięciu dniach marszu wszedłem na Uhuru Peak najwyższy wierzchołek Kilimanjaro...
Komisja potwierdza zarzuty wobec b. dyrektor szkoły Komisja potwierdza zarzuty wobec b. dyrektor szkoły  (17)

Mysłakowice Środa, 08:24
21 lutego 2018

Do Urzędu Gminy w Mysłakowicach wpłynął protokół po kontroli prowadzonej w Szkole Podstawowej z...
Możesz bezpłatnie zdobyć nowy zawód Możesz bezpłatnie zdobyć nowy zawód  (1)

Jelenia Góra Środa, 07:39
21 lutego 2018

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Jeleniej Górze rozpoczyna nabór do drugiej edycji projektu „Od...
Taką wycieczkę mogli przypłacić życiem Taką wycieczkę mogli przypłacić życiem  (14)

Region Środa, 06:41
21 lutego 2018

W ostatnią sobotę turyści z Wałbrzycha wybrali się w Karkonosze z psem. I wbrew pozorom, w tej...
Szkalowanie w internecie nie jest bezkarne Szkalowanie w internecie nie jest bezkarne  (37)

Jelenia Góra Wtorek, 15:28
20 lutego 2018

Napisała do nas pani Joanna Modzelewska  po publikacji artykułu "Dlaczego organizacjom żydowskim nic...
Niewybuch na Zabobrzu [video] Niewybuch na Zabobrzu   (1)

Jelenia Góra Wtorek, 14:15
20 lutego 2018

Na Zabobrzu 19 lutego znaleziony został niewybuch. Całą noc policja oraz straż pożarna zabezpieczała...
Znaleziono pocisk moździerzowy (aktualizacja)[foto] Znaleziono pocisk moździerzowy (aktualizacja)  (20)

Jelenia Góra Wtorek, 10:40
20 lutego 2018

Wczoraj (19.02) po południu w lasku przy jeleniogórskiej "skarbówce" przechodzień znalazł pocisk...
Taneczna Olimpiada Malucha [foto] Taneczna Olimpiada Malucha   (4)

Jelenia Góra Wtorek, 10:29
20 lutego 2018

Taneczne popisy dzieci z jeleniogórskich przedszkoli rozgrzały do czerwoności publiczność, która 17...
Zobacz więcej artykułów
Zobacz więcej Aktualności
 
Redakcja

Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami tą wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas lub przyjdż. Redakcja mieści się przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/2 (I piętro).
Redakcja : 75-75-444-00
W czwartek dyżuruje
Dyrektor handlowy
Lena Aksonova
Od 10.00 do 12.00
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Życzenia |  Sondy |  Gazeta |  Reklama 
© 2002-2018 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | Reklama | Centralne ogrzewanie | Logo