Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 18 lipca
Imieniny: Kamila, Karoliny, Szymona
Czytających: 9280
Zalogowanych: 99
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Rotarianie wybrali nowe władze

Poniedziałek, 27 czerwca 2011, 7:58
Aktualizacja: Wtorek, 28 czerwca 2011, 7:17
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Rotarianie wybrali nowe władze
Fot. Agrafka
Wczoraj w Pałacu Staniszów odbyło się uroczyste przejęcie prezydentury w jeleniogórskim Rotary Club oraz w rotariańskiej młodzieżówce Internact. Piętnastym prezydentem Rotarian został Artur Niewęgłowski. Władzę w Interakcie przejęła Patrycja Rajch.

Klub rotarian działający już od około 15 lat w Jeleniej Górze pomaga ludziom w potrzebie, organizuje akcje charytatywne, wspiera także różne instytucje społeczne. Obecnie do klubu należy 38 osób, spośród których konwent seniorów wybiera co roku nowego prezydenta.

- Sądzę, że moja prezydentura była udana, bogata w pracę rotariańską i uważam, że podstawowe założenia, zostały osiągnięte. Zebraliśmy środki na trzy pawilony terapeutyczne, które w ostatnią środę przekazaliśmy dla Domu Pomocy Społecznej w Kowarach. Jak co roku prowadziliśmy akcję z samorządami Jeleniej Góry i Kowar, która nazywa się „Ratujmy wzrok dzieciom” – powiedział Adam Czajkowski, ustępujący prezydent rotarian.

– Współpracujemy również z młodzieżowym klubem Interact, który wspiera Dom Pomocy Społecznej i Świetlicę Terapeutyczną w Kowarach. Szybko zareagowaliśmy na prośbę domu dziecka „Dąbrówka”, który potrzebował zmywarki, aby uzupełnić stan kuchni i spełnić wymogi sanitarne. Namówiliśmy warszawski Klub Rotary, aby także wsparł tę akcję, dzięki czemu mogliśmy ofiarować dwie zmywarki – dodał A. Czajkowski.

Prezydent Rotary Club jest koordynatorem pomysłów innych działaczy. Rotarianie wspólnie podejmują decyzje związane z ich działalnością charytatywną. Nowy prezydent, którym został Artur Niewęgłowski, należy do klubu od sześciu lat. Przez dwa lata pełnił funkcję sekretarza.

- Chciałbym kontynuować wszystkie akcje, które zaczęli moi poprzednicy. Jesteśmy oczywiście otwarci na nowe propozycje niesienia pomocy społeczności lokalnej. Działamy również na arenie międzynarodowej i zacieśniamy współpracę z Klubem Rotarian z Ukrainy oraz z Izraela – powiedział Artur Niewęgłowski, prezydent Rotary Klubu.

Wiceprezydentem został Andrzej Ślazyk, sekretarzem Wojciech Chadży, skarbnikiem Zbyszek Formicki, mistrzem ceremonii – Mieczysław Kodź. We wczorajszym spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych powiatu jeleniogórskiego w osobach starosty Jacka Włodygi oraz wicestarosty Zbigniewa Jakiela.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
711
Tak
31%
Nie, tak jak jest jest dobrze
61%
Nie mam zdania
8%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Trump chce ataku na Moskwę
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Jeleniogórskie ulice
Symbol polskości w centrum Jeleniej Góry – ulica Drzymały
 
Aktualności
Wakacje w pełni, a basen nadal zamknięty
 
Polityka
Prezydencie, ułaskawiaj?
 
112
Wypadki drogowe – czerwiec 2025
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group