Zalogowanych: 11

II-liga koszykarzy: Zwycięstwo Sudetów, w play–offach zagramy z Nysą

Niedziela, 27 marca 2011, 19:53
Aktualizacja: Wtorek, 29 marca 2011, 2:16
W ostatni weekend marca koszykarze rozegrali ostatnią kolejkę rundy zasadniczej II–ligi. Po sobotniej porażce Nysy Kłodzko, w niedzielę Sudety potrzebowały zwycięstwa by awansować na trzecią pozycję. Dzięki wygranej nad Pogonią Prudnik 83:62, w fazie play–off zagramy właśnie z ekipą z Kłodzka.

Cztery minuty pierwszej części gry w pomeczowych statystykach zapisały się najwyższymi, choć niezbyt okazałymi seriami obu ekip. Od stanu 0:5 nasi koszykarze zdobyli 7 pkt. z rzędu. Do końca pierwszej odsłony gra była wyrównana, po 10 minutach było 20:19.

W drugiej kwarcie Sudety powoli powiększały przewagę, na 3 minuty przed przerwą prowadziliśmy 39:28, a na półmetku niedzielnego pojedynku miejscowi mieli na swoim koncie 44 punkty, przy 35 gości.

Po zmianie stron podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza nie zwalniali tempa. Celne rzuty za 3 punkty Maryniewskiego oraz efektowne punkty Czecha sprawiły, że po 30 minutach jeleniogórzanie prowadzili 68:49.

W ostatniej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Maryniewski dołożył dwie "trójki" do swego dorobku (w całym meczu trafił 4 z 5 prób), a trener wpuścił na plac gry debiutantów: Czornija (17 lat) oraz Prystroma (18 lat). W pierwszym kontakcie z piłką Czornij zdobył 2 pkt., a wynik na 83:62 ustalił Minciel.

Dzięki wygranej Sudety awansowały na trzecią lokatę po rundzie zasadniczej, a naszym rywalem w fazie play-off będzie Doral Nysa Kłodzko. Już w najbliższy weekend (2-3 kwietnia) koszykarze z Jeleniej Góry zagrają dwa mecze w Kłodzku. W rywalizacji do trzech zwycięstw na własny parkiet Sudety wrócą za dwa tygodnie, ale od wyników trzech pierwszych spotkań będzie zależało, czy również zagramy w sobotę i niedzielę (9-10 kwietnia).

Focus Mall Sudety Jelenia Góra - KS Pogoń Prudnik 83:62 (20:19, 24:16, 24:14, 15:13)

Sudety: R. Niesobski 16, Czech 14, Wilusz 14, Maryniewski 12, Matczak 10, Minciel 7, Ł. Niesobski 4, Czekański 2, Kozak 2, Czornij 2, Prystrom.

Pogoń: Kucia 23, Łakis 16, Madziar 13, Janikowski 6, Jankowski 2, Zieliński 2, Oleksy, Bara.