Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 9 maja
Imieniny: Grzegorza, Karoliny
Czytających: 14296
Zalogowanych: 68
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Populacja sóweczki zagrożona? Radni Karpacza protestują

Wtorek, 8 marca 2011, 15:38
Aktualizacja: 15:38
Autor: Agrafka
KARPACZ: Populacja sóweczki zagrożona? Radni Karpacza protestują
Fot. .....
Przewodnicząca Rady Miejskiej Karpacza pani Irena Seweryn opublikowała wczoraj protest podpisany przez większość radnych w sprawie blokowania przez Stowarzyszenie Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej SOKIAS budowy wyciągu w Białym Jarze.

Pod protestem podpisali się: Mirosław Czubak, Arkadiusz Dobiecki, obiasz Frytz, Dariusz Janiszewski, Radosław Jęcek, Michał Kowalski, Janusz Motylski, Zbigniew Pleśniarski, Irena Seweryn, Andrzej Talaga, Sylwester Wrona.

Radni Rady Miejskiej Karpacza protestują przeciwko próbie wstrzymania budowy wyciągu narciarskiego w Karpaczu w rejonie potoku Łomnica przez Stowarzyszenie Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej SOKIAS, które 24 lutego złożyło wniosek o wstrzymanie inwestycji do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

SOKIAS obawia się, że budowa krzesełkowego wyciągu narciarskiego z obiektami towarzyszącymi w rejonie potoku Łomnica zagrozi środowisku naturalnemu, a dokładniej prace te mogą znacząco negatywnie oddziaływać na populację sóweczki.

- Takie działania są sprzeczne z interesem mieszkańców naszego miasta, których głównym źródłem utrzymania jest obsługa ruchu turystycznego. Jeżeli scenariusz realizowany przez SOKIAS dojdzie do skutku Karpacz straci kolejną swoją szansę na rozwój infrastruktury narciarskiej – poinformowali radni.

Na wiosnę prawdopodobnie zostanie zbadane, czy stanowisko sóweczki znajduje się w odpowiedniej odległości od inwestycji i czy nie.

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
153
Dobry pomysł
45%
To jest niedopuszczalne
33%
Nie mam zdania
22%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego ceny mieszkań nie spadają mimo rekordowej podaży?
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Inne wydarzenia
Rajdowcy opanują Jelenią Górę i okolice
 
Karkonoski Park Narodowy
KPN kupił Stawy Podgórzyńskie
 
Aktualności
Radość w Podgórzynie – przyszły na świat małe bocianki
 
Aktualności
Obchody rocznicy zakończenia wojny w Cieplicach
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group