Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 19 marca
Imieniny: Józefa, Bogdana
Czytających: 19544
Zalogowanych: 82
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Obrębalski wasalem Wrocławia”. Rozgoryczenie w PO.

Czwartek, 16 września 2010, 14:27
Aktualizacja: Piątek, 17 września 2010, 12:04
Autor: xaxsxaxsxs
JELENIA GÓRA: „Obrębalski wasalem Wrocławia”. Rozgoryczenie w PO.
Hubert Papaj i Piotr Miedziński w prezydium rady miasta podczas wrześniowej sesji.
Fot. TEJO
– Pana polityczna, wymierzona w mieszkańców decyzja stawia jeleniogórzan i Pana w roli wasala, dzielnicy Wrocławia. My i nikt w Jeleniej Górze nie zamierza i nie zgadza się, aby być podległym wasalem Wrocławia – piszą w oświadczeniu radni Platformy Obywatelskiej. Wytykają prezydentowi miasta prywatę i kradzież wartości i osiągnięć.

Wydano je po tym, jak prezydent Marek Obrębalski ogłosił, że rezygnuje z członkostwa w PO i będzie startował w wyborach jako kandydat niezależny popierany przez stowarzyszenie Dolny Śląsk XXI Rafała Dutkiewicza.

– Jako przedstawiciele samorządu oraz mieszkańcy Jeleniej Góry jesteśmy zasmuceni Pana niezrozumiałym politycznym i wymierzonym w jeleniogórzan postępowaniem – napisali radni Platformy. – Pańska deklaracja popierania komitetu prezydenta Wrocławia, który jest konkurentem Jeleniej Góry do funduszy europejskich, który zawsze za wszelką cenę stara się zagarnać wszystko, inwestycje, edukację itd. do Wrocławia kosztem innych miast w tym Jeleniej Góry stoi w sprzeczności z działaniami, mieszkańców oraz samorządu na rzecz rozwoju naszego miasta – dodają.

Argumentują, że jeszcze wczoraj radni związani z DŚ XXI głosowali przeciwko przyznaniu Jeleniej Górze 50-procentowego dofinansowania z budżetu województwa do obwodnicy południowej. Ostatecznie miasto pieniądze dostanie. – Dziś mieszkańcy Jeleniej Góry mają swoja godność, wartość oraz osiągnięcia i nikt nie ma prawa, w celu realizacji swoich prywatnych celów, im tego kraść – ostro argumentują niedawni partyjni koledzy prezydenta Marka Obrębalskiego.

Sonda

Czy odczuwam w swoim budżecie domowym podwyżkę cen paliw?

Oddanych
głosów
539
Tak
68%
Nie
22%
Nie dotyczy, bo nie jeżdżę samochodem
10%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
95% Polaków tego unika, a jelita tego właśnie chcą
 
Rozmowy Jelonki
Mocna rozmowa o młodych ludziach w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Szkoła w Kopańcu tylko do wakacji
 
Pieniądze
Nagroda dla Marexu
 
Uzdrowisko Cieplice
Leczenie oczu wodą termalną – specjalność Uzdrowiska Cieplice
 
Karkonoski Park Narodowy
Spokój dla cietrzewi i sokołów. Szlaki czasowo zamknięte
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group