JELENIA GÓRA: Wielkie emocje z uśmiechem

Poniedziałek, 24 maja 2010, 8:32
Aktualizacja: 8:33
Autor: Gabi
W minioną sobotę odbyła się X edycja imprezy sportowo–rodzinnej. Turniej gier i zabaw klas I–II–III o Puchar Naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania zorganizowano w hali przy ulicy Złotniczej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu.

Rywalizowali uczniowie z siedmiu jeleniogórskich szkół podstawowych. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w następujących konkurencjach: celowanie woreczkiem do kosza, sadzenie ziemniaka, wyścig w hula hop i sztafecie obwodowej.

Drugoklasiści konkurowali ze sobą w takich konkurencjach jak: podanie piłki do koszykówki w tunelu, wyścig skoczków, bieg z przeszkodą i sztafeta obwodowa. Chłopcy i dziewczęta z klas trzecich musieli toczyć piłki, ścigać się z tacą w dłoni, uczestniczyć w torze przeszkód a na koniec – pobiec w sztafecie obwodowej.

Poza zawodnikami w hali było wielu kibiców, którzy dopingowali szkoły z całych sił. Dwie szkoły wystawiły zespoły cheerleaderek. Honorowymi gośćmi byli: Waldemar Woźniak- naczelnik oświaty, radna Grażyna Malczuk oraz zastępca szefa rady miejskiej Józef Sarzyński.

Dodatkową nagrodę za najlepszy doping zdobyła go Szkoła Podstawowa nr 7. Każde dziecko dostało pamiątkowy medal i dyplom. Szkoły otrzymały puchary i nagrody rzeczowe.

Pierwsze miejsce, tak jak w zeszłym roku zajęła Szkoła Podstawowa nr 11 (224 pkt). Na drugim miejscu podium stanęła Szkoła Podstawowa nr 10 ( 206 pkt). Brązowy medal wywalczyli reprezentanci trzynastki (186 pkt). Tuż za podium uplasowała się SP nr 15 ze 182 punktami. „Piątka” była piąta (180 pkt). W dalszej kolejności: SP nr 8 ( 174,5 pkt), SP nr 2 (166 pkt) oraz Szkoła Podstawowa nr 7 zdobywając 161,5 pkt.

Dzieci bardzo dobrze się bawiły. Niezmiernie cieszyły się z często pierwszych medali i dyplomów. Rodzice, rodzeństwo i przyjaciele mocno dopingowali sowich faworytów. Panował duch sportowej rywalizacji. Nie zabrakło przy tym bardzo miłej, wręcz rodzinnej atmosfery.