Czytaj także: Świdnica Wałbrzych

Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Sondy |  Życzenia |  Gazeta |  Reklama 
Niedziela, 22 kwietnia 2018 Godz.: 03:12:51 Imieniny: Kai, Łukasza, Leonii, Sotera Czytających: 1880, Zalogowanych: 1 . Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wiadomości, powiat jeleniogórski

Zagłosuj na dolinę pałaców i ogrodów

Poniedziałek, 19 października 2009, 08:08, ostatnia aktualizacja: 2016-06-26 13:50
Autor : Mar
Miej świadomość
 
Głos ulicy
 
Kalendarz wydarzeń
 
Telewizja DAMI
 
Co jest grane w Norwidzie?
Bilet za 300 groszy 

Jelenia Góra Poniedziałek, 20:42
16 kwietnia 2018

 
Kategorie wydarzeń
Event3
Koncerty7
Kursy2
Prelekcje4
Sportowe2
Teatry11
Turystyka1
Warsztaty4
Wystawy10
 
Dialogi Jelonki
 
Archiwum PDF
Archiwalne numery Jelonka
 
Fot. FDPiO

Do 9 listopada trwa internetowe głosowanie w konkursie portalu turystycznego www.otowakacje.pl na najlepszy produkt turystyczny roku 2009. Jeleniogórska propozycja spośród 36 atrakcji w całej Polsce zajmuje wysokie, 4 miejsce. Zwycięski produkt będzie przez cały najbliższy rok reklamowany na wszystkich stronach i w materiałach należących do Allegro.

- To są dla nas bardzo ważne chwile – mówi prezes fundacji Dolina Pałaców i Ogrodów, Krzysztof Korzeń – Dolnośląska Organizacja Turystyczna nominowała nas do konkursu najlepszy produkt turystyczny w Polsce. W najbliższy czwartek, w Poznaniu, podczas targów turystycznych, zostaną ogłoszeni zwycięzcy. Nie ukrywam, że liczymy na wysokie miejsce. Jednocześnie trwa plebiscyt portalu należącego do Allegro. Jeśli tam, zdobylibyśmy 1 miejsce, to byłaby dla nas wielka sprawa. Dlatego apeluję do wszystkich którym lokalne sprawy są bliskie, o oddawanie głosów. Na razie na pierwszym miejscu jest zamiennie Poznań z oszczędną propozycją „Poznań za pół ceny” i „Międzyrzecki rejon umocniony”.

To na pewno doskonałe propozycje, ale czy „Dolina Pałaców i Ogrodów kotliny jeleniogórskiej” nie jest równie dobrym produktem? Przez ostatnie dziesięć lat twórcy tej propozycji wykonali olbrzymią pracę. Właściciele pałaców, miłośnicy regionu, władze samorządowe i tysiące osób, które wiedzą, jakim potencjałem dysponujemy. Na terenie kotliny jeleniogórskiej mamy 29 zamków i pałaców. To największe zgrupowanie takich obiektów w Europie na tak małym obszarze.

- Ale to ni tylko liczba obiektów ma znaczenie – twórcy doliny, niemieccy arystokraci, zaaranżowali wykorzystali cały teren, lasy, łąki, punkty widokowe, do stworzenia jednego wielkiego kompleksu romantycznego. W tej skali nie zrobiono tego nigdzie indziej w Europie. To nasza spuścizna którą powinniśmy wykorzystać dla naszego dobra, obecnych mieszkańców tych terenów – apeluje K. Korzeń.

R E K L A M A
Dolina Pałaców i Ogrodów została w tym roku uznana przez marszałka województwa dolnośląskiego za jeden z 10 szlaków turystycznych o znaczeniu regionalnym, obok Szlaku Zamków Piastowskich czy Szlaku Cysterskiego. Obok Karkonoszy, które ściągają do nas największą liczbę turystów, staje się dolina drugim magnesem dla wędrowców z całego kraju i zza granicy.

Głosowanie jest kilkustopniowe. Po wybraniu Doliny Pałaców i Ogrodów trzeba podać imię, nazwisko, adres mailowy i uzasadnić swój wybór. Następnie trzeba wejść na pocztę elektroniczną, której adres podaliśmy i nacisnąć link który dotarł na naszą skrzynkę. Wtedy dopiero nasz głos zostanie zaliczony.
Zobacz zdjęcia
Następna wiadomość  Będzie się działo 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~cynk 19-10-2009 9:08
To pierwsza atrakcja turystyczna z naszego regionu która dostała nominacje na najlepszy produkt turystyczny w Polsce. Rok temu "Dolina Pałaców i Ogrodów" dostała nagrodę miesięcznika dla kobiet ELLE Style Awards 2008 a w tym roku została nominowana do "Dolnośląskiego Klucza Sukcesu". To wszytko powoduje, że o naszym regionie jest coraz głośniej ze względu na znajdujące się tu zabytki a w efekcie oznacza tylko jedno będzie z nimi coraz lepiej. :)
~ 19-10-2009 9:13
Własnie zagłosowałem i zachęcam wszystkich do tego samego - pomóżmy w ten sposób naszej okolicy.
~tutaj 19-10-2009 9:14
można głosować
~tutaj 19-10-2009 9:14
można głosować - http://www.otowakacje.pl/konkurs
~Może się uda? 19-10-2009 9:58
Miejmy nadzieję, że mimo niszczącego wpływu Wrocławia na równomierny rozwój tego zlepka 4 regionów, nazywanego "województwem" nadejdą dobre czasy dla Jeleniej Góry. Dobre jak za czasów, kiedy mieli tu swoje siedziby królowie pruscy.
~ja juz głosowałam 19-10-2009 10:53
http://www.otowakacje.pl/konkurs/21
~Przemek 19-10-2009 11:18
Wielkie dzięki w tym miejscu dla Arne Franke, Ulrike Treziak i Ellen Röhner za zainicjowanie przed laty tego pomysłu
~godarti 19-10-2009 12:17
ja już zagłosowałem. Pniemy się w górę !!! roześlijcie tą informację znajomym !!! Promocja zabytków to szansa na rozwój turystyki w gminach znajdujących się u podnóża Karkonoszy. Gmina Mysłakowice jest tego najlepszym przykładem ma najwięcej pałaców na swoim terenie w Polsce!!! A obok tego inne piękne zabytki: kościół w Mysłakowicach, kolonia domów tyrolskich, karczma sądowa w Bukowcu i wiele innych!!!
~godarti 19-10-2009 12:25
ja już zagłosowałem. Pniemy się w górę !!! roześlijcie tą informację znajomym !!! Promocja zabytków to szansa na rozwój turystyki w gminach znajdujących się u podnóża Karkonoszy. Gmina Mysłakowice jest tego najlepszym przykładem ma najwięcej pałaców na swoim terenie w Polsce!!! A obok tego inne piękne zabytki: kościół w Mysłakowicach, kolonia domów tyrolskich, karczma sądowa w Bukowcu i wiele innych!!!
~Iza 19-10-2009 12:49
Ale swoją drogą, to Fundacja mogłaby bardziej zadbać o własną stronę internetową. Niby jest 4-języczna, ale przetłumaczono tylko stronę główną, nie opisy poszczególnych obiektów. Zachwalałam temat angielskim znajomym... Fotki owszem, obejrzeli z przyjemnością, ale tekstów przeczytać nie mogli.Nawet nie mogli się bez pomocy zorientować, gdzie kliknąć żeby aktualne fotki zobaczyć - linki po polsku. Anty-reklama poniekąd... :((((
~fundacja 19-10-2009 17:00
przyjmujemy krytykę z pokorą i obiecujemy poprawę :)
~Anna-Halina 19-10-2009 17:53
Ja też głosuję na Dolinę Pałaców i Ogrodów. Zyczę wygranej.
~poli 21-10-2009 17:36
a ja nie głosuję, tych pałacow nawet nie da się od środka obejrzeć, łachę wielką robią że pokażą historyczne wnętrza, a o pokojach to już zupełnie nie ma mowy. Też m wielka atrakcja popatrzeć sobie z zewnątrz. Kiedyś Paulinum było otwarte, były koncerty, prelekcje coś się działo, a teraz taka sama porażka jak i w innych pałacach. Wg mnie to żadna atrakcja.
~lala 21-10-2009 19:45
na stronie: www.waszepodroze.pl jest głosowanie na "Najpiękniejszy rynek i plac 2009" - tam też można głosować na Jelenią Górę!Zachęcam!
~Jagoda 28-10-2009 21:53
Głosuję za piękna Doliną Jeleniogórską, Dolinę Pałaców i Ogrodów. W Jeleniej Górze Sobieszowie jest Zamek Chojnik, a u stóp Chojnika, jest pięknie położony (niegdyś cudnej urody) pałac, dawny urząd kameralny!! Głosuję za, oby więcej, aby odnaleźć ślady dawnej piękności, tego i jeszcze wielu innych.
~Jagoda 28-10-2009 22:06
Głosuję za piękna Doliną Jeleniogórską, Dolinę Pałaców i Ogrodów. W Jeleniej Górze Sobieszowie jest Zamek Chojnik, a u stóp Chojnika, jest pięknie położony (niegdyś cudnej urody) pałac, dawny urząd kameralny!! Głosuję za, oby więcej, aby odnaleźć ślady dawnej piękności, tego i jeszcze wielu innych.
~Halina Jadwiga 28-10-2009 22:06
Głosuje na dolinę Pałaców i Ogrodów, bo warto, bo pięknie jest mieszkać a takim miejscu.
~ROB$$ON 4-11-2009 21:11
Dolina Pałaców to turystyczna Perełka w Kraju i w Europie warto zwiedzić warto zagłosować . Przepiękny jest zwłaszcza pałac Wojanów Bobrów może doczekamy kiedyś jego powrotu do Stanu świetności
~Jan Polak 7-11-2009 22:03
Ja jednak bardziej zadowolony i wdzięczny byłbym za promowanie Polskości tych ziem !. Dlaczego zamek Wleń ,Bolków i inne Polskie akcenty są tak marginalizowane ?. Na tych ziemiach mieszkali Nasi przodkowie . I zadaniem nadrzędnym jest pamięć i jak największy akcent tych faktów !.
~Alina 12-11-2009 23:04
Głosuję na Dolinę Pałaców i Ogrodów,bo dano jej drugie życie
~hexe 29-12-2009 18:45
wiosną w księgrniach pojawi się książka Joanny Lamparskiej pt. Dolina Królów, - książka o zamkach kotliny JG i ich historiach , o których my mieszkańcy tego miejsca często nie mamy bladego pojęcia. tak więc BYLE DO WIOSNY :-)
~KARR SA 1-01-2010 9:47
rozne filmy o zamkach!!! zapraszamy na WWW.ZAMKI.KARR.PL
hexl 12-01-2010 12:10
do Jana Polaka: zauważ że wieża rycerska też jest promowana przez tę fundację http://www.dolinapalacow.pl/?d=30 Poza tym każdy z nas może promowac ten rejon, niezależnie od wykonywanego zawodu i nie musi czekac na innych.
~reksio 18-01-2010 21:57
do Jana polaka,tak trzymać,promują swoje zamki za nasze pieniądze,niby pod przykrywką fundacji polsko-niemieckiej,na którą my też łożymy pieniądze (zamek w Łomnicy).Ziemię niby dostali w dzierżawę,lecz w najbliższych latach zostanie im przekazana,pożyczki dostaną od ręki na remonty,bo bankami już zawładnęli. Polskość idzie w ruinę,jak nasze zamki,więc nie długo i my pójdziemy w ruinę ,chyba że po prosimy o auzwais,przyjaciół z uni
~PL 15-03-2010 8:32
do Jana Polaka . Jesteś tempym łbem i tyle w temacie. Lepiej niech się to wszystko wali i popada w ruine niż pochwalić ludzi , którzy na naszym i Twoim terenie dbaja o zabytki. Co wezmą sobie je do kieszeni i wyjadą ? Co do Wlenia to miej pretensje do władz Wlenia ,że tak długo nic nie robiły w tym temacie a nie do bogu ducha winnych inwestorów , kórzy co mieli zająć sie wszystkimi zabytkami , chyba nie zdajesz sobie sprawy ile to kosztuje . Ten co odnawia zabytek jest po trochu szaleńcem , zapaleńcem i miłośnikiem historii, bo wpłacając kasę która przeznaczają na remont na konto mieli by więcej zysku niż remontując taki zabytek dlatego chwała im za to . A ty mały człowieczku weź się do roboty i zamiast wypisywać dyrdymały zacznij kampanię zbierająca pieniądzen na inne zabytki . Pozdrawiam mieszkaniec tych ziem i miłośnik historii.
~diabelek 28-05-2010 13:50
nareszcie nareszcie ... niech zyja prywatne inicjatywy ... z rąk (a tym bardziej głów) włodaży miasta raczej rozwoju oczekiwac nie mozna (w obliczu niedorozwoju) p.Ogrrr-ebalski bardzo chadza na otwarcia ... tego głównie, co wczesniej mocno utrudniał ... dzieki kilku majetnym ludziom kilka obiektów zostało uratowanych, dzieki nieudolności "konserwatora zabytków" wiele (np. PAŁAC BOBRÓW przycmiewajacy niegdys uroda i mogacy stanowić atrakcje na miare "Książa") wiele zmarnowanych. i chwala że mimo wszystko (czytaj kłód pod nogi) znajduje sie kilku upartych, ktorzy jeszcze J.G nie opuścili i staraja sie z tego umierajacego miasta "cokolwiek" zrobić ... teraz wybory, głupcy namawiaja do "bojkotu" ... a bojkot kosztuje x2, bo wybory, kazda kartka, to kilka greoszy z kieszeni kazdego mieszkańca. A skoro "wykladowca uniwersytecki" sie nie sprawdził, moze niech bedzie handlarz z "flory" ?? przynajmniej wie, jak prowadzi sie interes ... a niestety, działalność miasta, to po prostu firma ... w której wszyscy mieszkańcy/podatnicy pracujemy ... i na którą ...
~wszyscy 12-10-2010 17:29
orozwoju) p.Ogrrr-ebalski bardzo chadza na otwarcia ... tego głównie, co wczesniej mocno utrudniał ... dzieki kilku majetnym ludziom kilka obiektów zostało uratowanych, dzieki nieudolności "konserwatora zabytków" wiele (np. PAŁAC BOBRÓW przycmiewajacy niegdys uroda i mogacy stanowić atrakcje na miare "Książa") wiele zmarnowanych. i chwala że mimo wszystko (czytaj kłód pod nogi) znajduje sie kilku upartych, ktorzy jeszcze J.G nie opuścili i staraja sie z tego umierajacego miasta "co

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600
 
Będzie się działo! - Jelonka poleca
 
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
Maraton subiektywności
 
Będzie się działo
Bolczów pełen piosenki turystycznej Bolczów pełen piosenki turystycznej  (9)

JANOWICE WIELKIE Środa, 08:27
9 czerwca 2010

Każdy amator śpiewania może wziąć udział w zbliżającym się Przeglądzie Piosenki Turystycznej,...
Zagłosuj na dolinę pałaców i ogrodów Zagłosuj na dolinę pałaców i ogrodów  (27)

powiat jeleniogórski Poniedziałek, 08:08
19 października 2009

Do 9 listopada trwa internetowe głosowanie w konkursie portalu turystycznego www.otowakacje.pl na...
ULUBIONY LOKAL, HOTEL, PENSJONAT ULUBIONY LOKAL, HOTEL, PENSJONAT  (437)

REGION Poniedziałek, 08:47
24 sierpnia 2009

Zakończyliśmy nasz plebiscyt, ale informację o nim wraz z komentarzami jeszcze przez jakiś czas...
Zasadzki na zmotoryzowanych 

74. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski Poniedziałek, 14:52
16 marca 2009

Fatalnie mogła się dzisiaj zakończyć jazda zmotoryzowanych przy ulicy Łabskiej i Sołtysiej w Jeleniej...
Taneczne święto Karkonoszy  (1)

Jelenia Góra Piątek, 18:33
19 września 2008

W dniach 27 i 28 września w jeleniogórskiej hali sportowej przy ulicy Złotniczej już po raz 43...
Dzień Kultury Japońskiej w Empiku Dzień Kultury Japońskiej w Empiku  (4)

Jelenia Góra Piątek, 16:13
19 września 2008

Uczestnicy warsztatów poświęconych kulturze japońskiej, które odbędą się w Empiku w najbliższy...
Jesienny Rajd Rowerowy  (1)

SZKLARSKA PORĘBA Czwartek, 21:56
18 września 2008

Jak zwykle we wrześniu w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach spotkają się rowerzyści. Zapraszamy na...
Teatr Jeleniogórski zaprasza 

Jelenia Góra Czwartek, 21:43
18 września 2008

Scena dramatyczna zaprasza na spektakl „Okrutnie i czułe” w reżyserii Remigiusza Brzyka, który...
Sposób na chłody w Galerii Czekoladowej. 

Jelenia Góra Środa, 21:28
17 września 2008

W najbliższy czwartek, 18 września, od godziny 17. do godziny 20. wystąpi Ewelina Garayska śpiew i...
Tegoroczna BAREJAda już za tydzień 

Jelenia Góra Środa, 13:12
17 września 2008

Twórcy kina niezależnego z całej Polski zaprezentują swoje produkcje podczas 6. Festiwalu Filmów...
Zobacz więcej artykułów
Zobacz więcej Będzie się działo
 
Redakcja

Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami tą wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas lub przyjdż. Redakcja mieści się przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/2 (I piętro).
Redakcja : 75-75-444-00
W poniedziałek dyżuruje
dziennikarz
Joanna Pasternak
Od 10.00 do 12.00
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Życzenia |  Sondy |  Gazeta |  Reklama 
© 2002-2018 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | Reklama | Centralne ogrzewanie | Logo