WIADOMOŚCI |  SPORT |  DAMI |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  KATALOG FIRM |  IMPREZY |  SONDY |  REDAKCJA |  REKLAMA 
Sobota, 30 sierpnia 2008 Godz.: 12:32:43 Imieniny: Feliksa, Róży, Szczęsnego Czytających: 1667, Zalogowanych: 5 . Niezalogowany

Wiadomości, JELENIA GÓRA

Terapia teatrem robi cuda

Piątek, 18 lipca 2008, 14:52, ostatnia aktualizacja: 2008-07-18 14:52
TEJO
 
 
Będzie się działo
Nacht–Samborski ekspresjonista 

Jelenia Góra

Jeleniogórskie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza wszystkich na wernisaż wystawy poświęconej malarstwu...
Powrót księgi Ducha Gór 

JELENIA GÓRA

Ukazało się drugie, poprawione wydanie dzieła Carla Hauptmanna, śląskiego pisarza zmarłego w Szklarskiej...
„Perły muzyki wokalnej” w Łomnicy 

Łomnica

W najbliższą sobotę, 23 o godzinie 17:30 w sali koncertowej Pałacu Łomnica odbędzie się koncert "European...
Nocniki na stoku 

Karpacz

Już drugi raz w Karpaczu organizowana jest Nocna Ogólnopolska Cokolwiek Nowa Impreza Kabaretowa i ... Jest...
Jazz przy czekoladzie 

Jelenia Góra

Tradycyjnie w czwartek do Czekoladziarni "Galeria Czekoladowa" na spotkanie z muzyką na żywo. Od godziny...
Dwa dni w klubie Jazgot 

SZKLARSKA PORĘBA

15 sierpnia – piątek, godzina 22. Czeskie trio jazzowe "–123 Minut" w Klubie Jazgot w...
Gwiazdy w Empiku 

Jelenia Góra

Nie lada gratka dla fanów dwóch topowych kapel, które w sobotę 16 sierpnia zagrają na górze Szybowcowej...
Koncert organowy w Wangu 

Karpacz

Organizatorzy koncertu zapraszają na koncert organowy na wyjątkowym instrumencie wykonanym przez...
Archiwum PDF
Archiwalne numery Jelonka
Fot. TEJO

Jeśli nie masz co robić w sobotę lub niedzielę o godz. 18, przyjdź koniecznie do Teatru im. Norwida. Nie pożałujesz! Zobaczysz, co udało się młodym ludziom wypracować podczas dwutygodniowych warsztatów teatralnych. Naprawdę warto. Bilet nic nie kosztuje. Wystarczą dobre chęci.

Ostatni roboczy dzień warsztatów „Lato w teatrze” upłynął uczestnikom scenicznego eksperymentu na próbach. Podczas tej generalnej zagrali możliwie jak najlepiej, aby w sobotę i niedzielę móc pokazać, czego nauczyli się podczas minionych dwóch tygodni.
 

„Z księgi kolorów” – tak zatytułowana jest sztuka – to symboliczna podróż po różnych epokach teatru. – Uczestnicy warsztatów poznali techniki i środki wyrazu właściwe okresom, którymi się zajęli. Nauczyli się wyrażać emocje w aktorski sposób. Podczas ćwiczeń rytmiki i innych zajęć posiedli umiejętność panowania nad swoim ciałem – mówi Tadeusz Wnuk, aktor Teatru Jeleniogórskiego, który koordynuje i reżyseruje całe przedsięwzięcie.

Podkreśla, że młodzież świetnie się zintegrowała. Potwierdzają to sami adepci sceny, którym żal jest rozstawać się z Teatrem Jeleniogórskim po tak pełnych emocji dwóch tygodniach. Zawiązały się nowe przyjaźnie wśród ludzi, którzy przyszli tu nie spodziewając się, że przez połowę lipca doznają tyle przeżyć i wrażeń.
W piątek uczestnicy warsztatów robili sobie pamiątkowe zdjęcia i już umawiali się na wspólne spotkanie po sobotnim i niedzielnym spektaklu.

– Są to w pewnym sensie przypadkowo dobrani chłopcy i dziewczęta – mówi Tadeusz Wnuk. Każdy z nich znalazł dla siebie miejsce w teatrze. Wielu przezwyciężyło nieśmiałość, a warsztaty okazały się nie tylko ciekawym sposobem na spędzenie części wakacji, lecz także rodzajem terapii psychologicznej. – Wielu młodych ludzi po prostu uwierzyło w siebie i w swój sukces. Każdy mógł – jak oni – stanąć na scenie w świetle reflektorów i czekać na zasłużone oklaski – usłyszeliśmy od organizatorów warsztatów.

Ostatni roboczy dzień był poświęcony próbom. – Pierwszy raz młodzi aktorzy zagrali „z brudami” – mówi Tadeusz Wnuk. – To wszystkie niedoróbki i niedociągnięcia, które trzeba usunąć, aby sztuka była jak najbliższa wizji reżysera. Potem – próba generalna: już bez przerywania, jak na normalnym spektaklu. Do perfekcji doprowadzone światła i dźwięk. Jeszcze ostatnie uwagi reżysera i można czuć się w pełni przygotowanym do premiery.

Przypominamy: „Z księgi kolorów” będzie można zobaczyć w sobotę i niedzielę (19 i 20 lipca) o godz. 18 na dużej scenie Teatru Jeleniogórskiego im. Norwida. Wstęp wolny.
Nastepna wiadomośćWiadomości 
Poprzednia wiadomośćStrona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczące artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohateró tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie i nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne nie będę akceptowane.
Regulamin forum czytaj tu.
  18-07-2008 16:06 | ~ps | IP: *.dialog.net.pl
a fotografie ma pan p. Konradzie ;-)

  18-07-2008 22:49 | ~Madzia xD | IP: *.dialog.net.pl
biorę udział w tej sztuce :) bardzo się cieszę z tego powodu x))

  19-07-2008 01:32 | ~Nana | IP: *.dialog.net.pl
Wszystko cacy, tylko ten tytuł mi nie leży... "Terapia teatrem". A co my, chorzy jesteśmy/byliśmy? xD

to w przenośni:-)


Autor: (gość portalu) Zaloguj się
Treść:
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Jelonka - zarejestruj się!
 
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Utrudnienia w Karpaczu 

Karpacz Sobota, 11:44
30 sierpnia 2008

W związku z odbywającym się dzisiaj i jutro Rajdem Karkonoskim Automobilklub Karkonoski informuje, że w...
Nadzwyczajna sesja likwidacyjna 

Jelenia Góra Sobota, 11:16
30 sierpnia 2008

Jeleniogórscy radni zebrali się wczoraj aby ponownie przegłosować likwidację Zespołu Placówek Kształcenia...
Pancerna pięść pod tamą Pancerna pięść pod tamą  (1)

JELENIA GÓRA Sobota, 10:53
30 sierpnia 2008

Pocisk artyleryjski do działa przeciwpancernego z okresu drugiej wojny światowej znaleziono podczas prac...
Wyssali ponad 1500 litrów paliwa Wyssali ponad 1500 litrów paliwa  (2)

Region Jeleniogórski Sobota, 08:58
30 sierpnia 2008

Policjanci zatrzymali podejrzanych o liczne kradzieże oleju napędowego z baków TIR–ów. Sprawcy...
Piwniczny włamywacz w rękach policji Piwniczny włamywacz w rękach policji  (2)

REGION JELENIOGÓRSKI Sobota, 08:49
30 sierpnia 2008

O liczne kradzieże i kradzieże z włamaniem podejrzany jest 18–letni mieszkaniec Karpacza, którego...
Promenada dla wandali Promenada dla wandali  (5)

JELENIA GÓRA Sobota, 08:42
30 sierpnia 2008

Chuligani zdemolowali budkę telefoniczną przy ul. Bankowej. Ten trakt, choć w ścisłym centrum, wydaje się...
Ubrania już nie dla potrzebujących Ubrania już nie dla potrzebujących  (5)

JELENIA GÓRA Sobota, 08:19
30 sierpnia 2008

Odzież używana z kontenerów Polskiego Czerwonego Krzyża ustawionych m.in. w Jeleniej Górze, od miesiąca nie...
Ratujcie maluchy przed szkołą Ratujcie maluchy przed szkołą  (7)

JELENIA GÓRA Sobota, 07:59
30 sierpnia 2008

Z takim apelem wyszła dwójka rodziców z Mazowsza. Na stronie internetowej „Ratuj maluchy”...
Solidarni i zapomnieni – w rocznicę wydarzeń Sierpnia’80 Solidarni i zapomnieni – w rocznicę wydarzeń Sierpnia’80  (6)

JELENIA GÓRA Piątek, 20:21
29 sierpnia 2008

Dwadzieścia osiem lat temu jako pierwsi w Kotlinie Jeleniogórskiej rozpoczęli strajk solidarnościowy z...
Mocne wrażenie siłą koloru Mocne wrażenie siłą koloru  (2)

JELENIA GÓRA Piątek, 20:07
29 sierpnia 2008

Zdumiewające, głębokie, niezwykle barwne prace Artura Nachta–Samborskiego oglądał w piątkowe...
Zobacz więcej artykułów
 
Redakcja

Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas lub przyjdż osobiście. Redakcja mieści się przy ul. Curie-Skłodowskiej 13/2 (I piętro).
TEL. (075) 75 444 00

W poniedziałek dyżuruje
fotoreporter
Angelika Grzywacz
Od 9.00 do 12.00


A od poniedziałku do piątku redaktora naczelnego Konrada Przeździęka zastaniecie pod tel. (075) 643 2 556 w godz. 8.00 - 14.00
 
WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  IMPREZY |  WIRTUALNA MAPA |  SONDY |  REDAKCJA |  REKLAMA 
© 2002-2008 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Napisz do nas | Redakcja | Logo