Wiadomości, JELENIA GÓRA
Środa, 14 maja 2008, 13:24, ostatnia aktualizacja: 2008-05-16 10:37
|
|
|
|
|
|
 |
Będzie się działo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
 |
Archiwum PDF |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
Ciężarówka przejechała starszego mężczyznę na ruchliwej ulicy miasta. 70–latek zmarł na miejscu. Kilkaset metrów dalej doszło do karambolu z udziałem czterech aut. W centrum trwa paraliż komunikacyjny.
Do śmiertelnego wypadku doszło przed godz. 13. Około 70-letni pieszy zginął na miejscu. Dokładnie nie wiadomo, jak mężczyzna znalazł się pod kołami ciężarówki. Mężczyzna wpadł pod koła pomiędzy kabiną szofera a naczepą. Nie miał żadnych szans. Policja ustaliła, że przechodził w miejscu niedozwolonym, a kierowca nie mógł go zauważyć.
Wiadomo, że kierowca tira był trzeźwy a 70-latek wszedł na jezdnię przed przejściem dla pieszych. Na miejscu policja prowadzi czynności, aleja Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. 1 Maja do ul. Klonowica jest całkowicie wyłączona z ruchu. Przy zdarzeniu zgromadził się tłumy gapiów.
To nie koniec feralnych wydarzeń. Kilkaset metrów dalej na tej samej ulicy doszło do sporego karambolu z udziałem 4 aut. Mercedes z dużą prędkością wjechał w tył peugeota, który z kolei „popchnął” opla kadetta a ten wpadł na opla vectrę. Na szczęście, w tym przypadku nikomu nic poważnejszego się nie stało.
To kolejne utrudnienia na zablokowanej już mocno alei Wojska Polskiego. Autobusy kierowane są bocznymi ulicami, stoją po kilka minut w korkach, dlatego mogą być opóźnienia w rozkładzie jazdy.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczące artykułów, obrażają innych uczestników forum,
pomawiają bohateró tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie i nawołują do łamania prawa
oraz zawierają rażące błędy ortograficzne nie będę akceptowane.
Regulamin forum czytaj tu.
14-05-2008 13:51 | ~Darkel66 |  |
IP: *.adsl.tpnet.pl |
W poniedziałek tragedia na ul Łomnickiej, a dzisiaj znowu na Wojska Polskiego, śmierć zbiera swoje żniwo. Kondolencje dla rodziny starszego Pana. \*/
14-05-2008 13:54 | ~Loczek |  |
IP: *.wroclaw.mm.pl |
Nie wiem czy to koniec świata ? Uciekłem z Jeleniej Góry do Wrocławia a tu same śmiertelne wypadki. Dzień w dzień.
14-05-2008 14:14 | ~Dawid |  |
IP: *.dialog.net.pl |
Pewnie przebiegał przez ulice na drugą strone i napewno to nie były pasy...
14-05-2008 14:14 | Patol |  |
|
pewnie przechodził nie na pasach. ma nauczke. przestroga dla innych którzy tak przechodza.
14-05-2008 14:18 | ~lol |  |
IP: *.dialog.net.pl |
szczere kondolencje dla rodziny.
W dniu wczorajszym widziałem jak matka ciągła jak cielę małe dziecko ok 5 lat przez Wojska Polskiego w okolicy pogotowia - oczywiście po co małemu dziecku pokazać przejście dla pieszych lazło takie babsko z dzieckiem środkiem i miała w d... wszystko.
14-05-2008 14:20 | ~ |  |
IP: *.adsl.tpnet.pl |
Ma nauczke? śmierć człowieka jest zawsze taką sama tragedia....myslę, że lepiej ważyc slowa;/
14-05-2008 14:28 | ~Sindi |  |
IP: *.dialog.net.pl |
Widok takiej tragedii na pewno daje na jakiś czas sporo do myślenia każdemu z nas.Szczere współczucia dla rodziny tragicznie zmarłego i bez obrazy,ale dziwię się gdy zazwyczaj właśnie starsi ludzie zawsze się gdzieś spieszą i to oni na ogół powodują takie a nie inne dramatyczne sytuacje.Codziennie można zobaczyć starszego pana(panią),jak przemierzają jezdnię nie po pasach,lub na nich lecz podczas czerwonego światła.Tu nasuwa się pytanie:czy te starsze osoby nie myślą???Nie dość,że stanowią zagrożenie dla siebie,to jeszcze dają przykład młodzieży i dzieciom.LUDZIE MYŚLCIE CO ROBICIE!!!Bo od kogo młodsi mają się uczyć,jak nie od tych co więcej lat przeżyli?Pragnę tu dodać Droga Redakcjo,że w przybliżonym czasie miała miejsce kolejna kraksa drogowa i to też na al.Wojska Polskiego-nieopodal sądu.Ale jestem pewna,że i tam na czas Byliście.Pozdrawiam:)
14-05-2008 14:37 | ~Sratatata |  |
IP: *.87.152.154 |
A czy starsi i niepełnosprawni nie mają prawa przekraczać jezdni w miejscu nieoznakowanym zebrą ?
14-05-2008 14:38 | ~clown |  |
IP: *.jg.vectranet.pl |
widziałam sytuację tuż po wypadku, ale ludzie mówili, że starszy pan chciał się dostać na drugą stronę ulicy, bez pasów oczywiście. cały ruch skierowano na okrzei, korki jak nie wiem, a co chwilę słychać teksty na całe gardło w stylu- jak k...jedziesz, ty.... itd. słuchają tego dzieci na placu zabaw. kierowcy nie szanują się nawzajem i co poniektórzy nie rozumieją, że taki objazd jest konieczny, bo ktos stracił zycie.
14-05-2008 14:43 | ~kmicic |  |
IP: *.internetdsl.tpnet.pl |
Przy okazji warto się zastanowić nad tym, że będzie coraz gorzej. Samochodów jest coraz więcej a dróg nie przybywa. Tylko dzięki obwodnicy uda się zmniejszyć ruch w centrum miasta...
14-05-2008 14:45 | ~KIEROWCA |  |
IP: *.internetdsl.tpnet.pl |
naprawde niektórzy piesi nie myślą wczoraj koło cmentarza na sudeckiej starsza pani rzuciła mi się pod koła dobrze że jechałem 40km/h bo inaczej miałbym do wyboru gdzie walnąć w starszą panią,w mur jak odbije w prawo albo czołówka z innym samochodem jak odbije w lewo, no tak ale była na pasach....SAMOCHÓD NAWET JAK JEDZIE 40 W MIEJSCU SIE NIE ZATRZYMA!!!! PRZECHODZĄC NAWET NA PASACH WARTO OTWORZYĆ OCZY!!!
14-05-2008 14:47 | ~Iza |  |
IP: *.dialog.net.pl |
Mieszkam w tym mieście prawie 50 lat i w tym miejscu ludzie "od zawsze" przechodzą przez jezdnię jak krowy. :( A zrobienie tam dodatkowych pasów jest bez sensu, niestety. Tyle, że teraz dodatkowo ludzie jeżdżą po W. Polskiego jak bandyci, oczywiście o ile nie ma korka. Krowy + bandyci = ofiary śmiertelne, cóż zrobić.
14-05-2008 14:49 | ~do Patola |  |
IP: *.adsl.tpnet.pl |
Jaką nauczkę? O czym ty piszesz? Człowiek nie żyje rozumiesz? Chyba nie dociera do ciebie co sie stało, albo taki jesteś pusty.
14-05-2008 14:50 | ~.... |  |
IP: *.dialog.net.pl |
:/ no ale co zrobić. uważajmy... tam często ludzie chodzą jak chcą
14-05-2008 14:53 | ~Dżastinka |  |
IP: *.dialog.net.pl |
Właśnie tak jest starsi ludzie przechodzą nie przez pasy...choć czasem są one 5 kroków żeby podejść to nie lepiej ryzykować!
Przecież wiadomo że starsza osoba nie da rady szybko przebiec przez ulice tylko przejdzie wolno.
Teraz kiedy sklep "Biedronka" został przeniesiony na ulice Różyckiego(obok targowiska) coraz częściej widzę ludzi którzy zamiast podejść na światła które są 10 metrów dalej, przebiegaja na szybkiego przez jezdnie na wprost sklepu! Bo co bliżej...no tak ale czy zdrowie nie jest ważniejsze...życie czy nie jest ważniejsze...!?!
Ostatno jak rano czekałam na autobu do szkoły na przystanku, właśnie na Karłowicza to widziałam taką starszą babcie co z zakupami z Biedronki wyszła i przechodzi przez jezdnię a tu z dwóch stron jadą auta...co prawda zatrzymały się żeby `ułatwić` dobrnięcie starszej pani na chodik...ale kiedyś ktoś może się NIE ZATRZYMAĆ!!!
14-05-2008 14:57 | ~(---O---) |  |
IP: *.51.157.254 |
Sindi masz rację nikt myślący nie pcha się pod pędzącego tira! Wyrazy współczucia dla kierowcy.
14-05-2008 14:58 | ~(---O---) |  |
IP: *.51.157.254 |
Sindi masz rację nikt myślący nie pcha się pod pędzącego tira! Wyrazy współczucia dla kierowcy.
14-05-2008 15:03 | ~ręce opadają |  |
IP: *.adsl.tpnet.pl |
To norma że w tym miejscu ludzie przechodzą - za daleko im do pasów....
Podobnie koło Ronda sobie drogę na przystanek skracają ...można jeszcze wiele takich miejsc opisać - tylko co z tego ??
Piesi chodzą jak święte krowy, a i kierowcy nie lepsi - jazda na czerwonym świetle to też norma w naszym pięknym mieście.....może wprowadzenie monitoringu na ulicach coś by tu poprawiło ??
Bo inaczej - strach sie bać....
14-05-2008 15:05 | piipi |  |
|
..~ROBERT dobrze,ze !4 zdjec zrobiles...bo 13-tka to pecha przynosi.~Taki ladny chlopak,a takie "brzydkie "nieoodpowiednie zdjecia robi..i dalej w Jelonce prezentuje !.
14-05-2008 15:06 | ~trudno |  |
IP: *.dialog.net.pl |
trzeba patrzeć jak się przechodzi. jak można nie zauważyć ciężarówki na ulicy.
14-05-2008 15:07 | ~ |  |
IP: *-1.eranet.pl |
odp do kierowcy: dobrze ze jechales 40 km/h.ale tam przy cmentarzu zawsze trzeba zwalniac.
tak w ogole to piesi tez korzystaja z ulic i sami tez powinni uwazac.a nie pchaja sie tam gdzie nie ma pasow tzw. "na skróty". TAK NIE MOŻE BYĆ!!
14-05-2008 15:08 | ~joystick1989 |  |
IP: *.dialog.net.pl |
szkoda tego człowieka widze ze jest tzw czarny tydzien w niedziele pod karpaczem teraz na wojska polskiego...\*/
14-05-2008 15:12 | ~alex |  |
IP: *.arcor-ip.net |
jak byla na pasach to to STOP ! panie kierowco od siedmiu bolesci !
14-05-2008 15:16 | ~noch |  |
IP: *.dialog.net.pl |
przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu i nie miał do tego prawa!
14-05-2008 15:17 | ~do clown |  |
IP: *.51.157.254 |
14-05-2008 15:21 | ~do Patola |  |
IP: *.dialog.net.pl |
Patol swoje głupie rady i komentarze zatrzymaj dla siebie ,bo robisz z siebie człowieku idiote wypisując takie głupoty ,ciekawe czy napisał bys tak gdyby takie cos przytrafiło sie komuś z twoich najbliższych ,dla mnie jestes poprostu ćwierć inteligentem wypisując takie bzdury ,albo piszesz byle by popisac i myslisz ,ze jestes bardzo zabawny
14-05-2008 15:29 | ~sindi do "KIEROWCA" |  |
IP: *.dialog.net.pl |
I tu przyznaję rację.Nie wystarczy być przy pasach,by od razu na nie wejść.Widzę również,że znów była to starsza pani.Ja widziałam jakiś czas temu starszego pana,który z wieńcem w dłoni odważnie wkroczył na pasy tuż przed pędzący na sygnale ambulans.Na szczęście dzielił go dosłownie krok od pojazdu i cudem nic się nie stało.Widać jednak,że starszy pan bardzo się gdzieś spieszył.Czyżby wieniec kupił dla siebie i bał się by wplecione w niego kwiaty nie zwiędły???Bezmyślni starsi ludzie!!!
14-05-2008 15:34 | ~Ja |  |
IP: *mail.dmod.ie |
Jestem zwolennikiem pokazywania realnych zdjec z wypakow ku przestrodze. Ale to zdjecie to chyba spora przesada ze trony Redakcji. Grupka gapiow i dzieciakow z nudow przygladajacych sie zwlokom przykrytym kawalkiem czarnego worka...
14-05-2008 15:35 | ~Zbigniew |  |
IP: *.dialog.net.pl |
Jeszce jedna taka tragedia i całkowita blokada miasta - służby odpowiedzialne w działaniu kryzysowym całkowicie się nie sprawdzają. Od ulicy Kochanowskiego powinni wyłączyć światła na krzyżówce, bo i tak na na ul 1-go Maja Wojska Polskiego ruchem kieruje policjant, a w prawo na wiadukt można jechać praktycznie bez zatrzymywania. A tak kolejka aut na objeździe sięga daleko poza Barka Zwycięzcy.
14-05-2008 15:37 | ~OnA |  |
IP: *.dialog.net.pl |
CODZIENNIE CZEKAM NA PRZYSTANKU OBOK MIEJSCA TRAGEDII i SZCZERZE MóWIąC DZIWIę SIę, żE NIE MA ICH WIęCEJ BO TYYYLE RAZY WIDZIAłAM JUż PRZECHODZąCYCH TAMTęDY STARSZYCH LUDZI, KTóRZY NIC SOBIE NIE ROBIĄ Z TEGO, żE TAM NIE MA PASóW A RUCH JEST SPORY i idą ślimaczym tempem bez żadnych zahamowań, WIEK WIEKIEM ALE STWARZAJą ZAGROżENIE DLA INNYCH
PISK opon w wyniku hamowania przed takimi osobami zdarza się bardzo często, za często!!
14-05-2008 15:41 | ~hmm |  |
IP: *.dialog.net.pl |
Wielka tragedia...niestety starsi ludzie dorastali w czasach gdy samochód to był rarytas na miarę dziesiejszego promu kosmicznego. Światła skrzyżowania bojkotują, bo to niezgodne z ich naturą. Mój Ś.P. Dziadek zawsze podchodził do świateł rozglądał sie i szedł-jak nic nie jechało-taka natura wojownika... Do tego przypadłości starszyzny-które czekają każdego z nas, upał, leki które biorą... po prostu trzeba uważać. Mi wyszedł dziś chłopak w słuchawkach koło kortu tenisowego obok SP.nr6 w Ciepliach. Byłem ok. 20m od przejścia-prędkość 40km/h-bo pełno ludzi dookoła-a on mi z prawej str. ... Narobiłem profilaktycznie trochę pisku-coby zademonstrować co zrobił-za mną było wolne-z drugiej str. też-spojrzał na mnie z pogardą...wiek ok 9-10lat...Po prostu wtranżolił się wprost pod koła niemalże.Niestety upał-ludzie nie chcą stać i się rozpuszczać w pełnym słońcu-na przejściach, kierowcy jeżdżą-jak wiemy-i tylko czekać na splot wydarzeń..
Wyrazy współczucia dla rodziny Ofiary-to był przypadek..ponieważ jak wiemy nie wszedł- przypadkiem Pan znalazł się na drodze... Kierujacym-rozwagi.. Policja-niech zajmie się pieszymi-bo jeszcze nigdy z ich str. reakcji nie zauważyłem-a Wojska Polskiego, Wolności-pomiędzy Plusem-a stacją Miller, całe Zabobrze-nie wspominając o okolicach mostku w Sobieszowie-to miejsca-gdzie piesi bardzo nagminnie przechodzą - i to bardzo nierozważnie...tam gdzie im wygodnie. Do tego dziś spostrzeżone prędkości poruszania się Szacownych komentatorów powinny być o 1/3 mniejsze... gnacie wyprzedzacie...szał normalnie... ;-]
14-05-2008 15:46 | ~sawa |  |
IP: *.233.udn.pl |
To bardzo smutne:( kondolencje....
14-05-2008 15:52 | ~anita |  |
IP: *.dialog.net.pl |
To prawda, zastanówmy się lepiej zanim wejdziemy na ulicę, w miejscu nieoznakowanym. Do "Sratatata" - nikt nie ma PRAWA przechodzić w miejscu nieokznakowanym zebrą.
Tak po za tym... bardzo się zdziwiłam. Wypadek zdarzył się o 13, natomiast gdy przechodziłam tamtędy ok. godz. 15 ciało leżało tam nadal. Według mnie to... brak poszanowania. Wątpię, żeby aż tak dużo czasu zajmowało... (no właśnie, co? pisanie raportów i robienie zdjęć?)
14-05-2008 15:58 | ~PORAŻKA |  |
IP: *.adsl.tpnet.pl |
DO JELONKI ... PUBLIKUJĄC TE ZDJĘCIA POKAZALIŚCIE ŻE ZA NIC MACIE SZACUNEK DO LUDZI ZMARŁYCH , CZY TO JEST NAPRAWDE TAKIE SUPER I COOL ? CZY GDYBY TO BYŁ KTOŚ BLISKI DLA WAS CZY CHCIELIBYŚCIE ŻĘBY KTOŚ TAKIE ZDJĘCIA ZAMIESZCZAŁ ? WĄTPIE ... DLATEGO NASTĘPNY RAZEM ZASTANÓWCIE SIE DWA RAZY ZANIM COŚ ZROBICIE ...
14-05-2008 16:04 | ~Eee |  |
IP: *.magma-net.pl |
Trochę szacunku.
Jak można zamieszczać takie zdjęcie.
14-05-2008 16:08 | ~X..... |  |
IP: *.adsl.tpnet.pl |
Znowu Mercedes !!! Chyba rzeczywiscie kierowcy tych aut maja coś małego......
14-05-2008 16:09 | ~mimi |  |
IP: *-168.btcentralplus.com |
TE ZDJECIA SA SZOKUJACE !!! NIE ROZUMIEM KOMPLETNIE JAKI BYL CEL UMIESZCZANIA ICH JAKO ZALACZNIKA DO TEKSTU ... NO COZ, ZAWOD REPORTERA WIAZE SIE Z SENSACJA ALE TO JUZ LEKKA PRZESADA, TYM BARDZIEJ ZE TEN STARSZY PAN WCIAZ *JEST* OJCEM, DZIADKIEM A TAKZE CZYIMS MEZEM ... TRZEBA BYLO JESZCZE PODNIESC FOLIE I POROBIC PARE DOBRYCH UJEC ... A CI LUDZIE NA PRZYSTANKU, ZACHOWUJA SIE TAK JAKBY BYLO TO COS NIC NADZWYCZAJNEGO, TO TYLKO DENAT ... SZOKUJACE
14-05-2008 16:15 | ~ |  |
IP: *-168.btcentralplus.com |
No i co z moim komentarzem ????
14-05-2008 16:24 | ~o_tempora |  |
IP: *.wshe.lodz.pl |
Zrobienie 14 zdjęć dopiero co rozjechanego człowieka i pokazywanie ich publiczne na stronach internetowych UWAŻAM ZA SKANDALICZNE żerowanie na ludzkim nieszczęściu!!!
I co się dziwić tym przechodniom, którzy z całkowita obojętnością przechodzą obok zwłok ludzkich pchając wózek - a niech też sobie popatrzy dzieciaczek, nie? Napatrzyli się już ludzie tyle razy w mediach to wreszcie zobaczą "na ŻYWO"...
14-05-2008 16:30 | ~. |  |
IP: *.dialog.net.pl |
kondolencje dla rodziny [*] ... i wielkie współczucie dla kierowcy. widać, że wypadek z nie Jego winy, a szok, poczucie winy, wszystkie te emocje... przynajmniej ja bym się z tym dobrze nie czuła.
14-05-2008 16:30 | ~misio |  |
IP: *.dialog.net.pl |
Teraz to Wam go żal. Przechodził tam pewnie latami i zawsze myślał, że mu się uda! Nie udało się! I nie uda się jeszcze wielu jak będą łazili jak te świete krowy. To samo jest w okolicy Ronda oraz zaraz obok na Ogińskiego obok Biedronki. Że policja po cywilnemu nie zrobi z tym porządku. Codziennie po 50-100zł mandatu i od razu im się światopogląd poprawi!
A kobiety co prawie wystawiają wózki na jezdnie przed nadjeżdżające auta to już w ogóle kupa nieszczęścia.
Taki informacji w naszym mieście będzie pewnie jeszcze więcej.
14-05-2008 16:41 | ~paula |  |
IP: *.adsl.tpnet.pl |
szczere kondolencje dla rodziny ............ widzaiłam tem wypadek na własne oczy
14-05-2008 16:47 | ~synowa |  |
IP: *.dialog.net.pl |
Moja teściowa mieszkająca też niedaleko bardzo często tamtędy przebiega na drugą stronę ulicy i na nic się zdały nasze prośby i groźby.
LEPIEJ W ZYCIU SPOZNIC SIE 2 MINUTY,NIZ W 2 MINUTY STRACIC ZYCIE!!Tak mówię swojemu dziecku.
14-05-2008 16:49 | ~Darkel66 |  |
IP: *.adsl.tpnet.pl |
do "Patola" A jakby to był twój dziadek to też byłbyś taki mądry. Sam kiedyś będziesz stary i zobaczysz czy jest tak różowo.
14-05-2008 16:50 | ~młody |  |
IP: *.dialog.net.pl |
nie wiem co sie dzieje w tym mieście...
niestety to czasem tez nic nie daje zwławsza na Wojska Polskiego...
gdzie zdażały sie juz nawet potracenia własnie na przejściach dla pieszych.. tyle sie mówi o obwodnicy która spowodowała by rozładowanie na wojska polskiego i co dzieje sie cos... zawsze kończy sie tylko na planach... Tragedia goni tragedie i nikomu z naszych radnych nie przyjdzie przez mysl by przyspieszyć różne procedury i poprawić bezpieczeństwo w naszym mieście.. Ten ten tydzień
pokazał iż mimo że wyszło słońce i wszystko pieknie to trzeba mieć oczy dookoła głowy i myśleć!!! weźmy lekcje z tego co sie stało i starajmy sie by takie sytuacje przestały mieć miejsce... kondolencje dla rodziny starszego Pana[*]
14-05-2008 17:04 | ~M. |  |
IP: *.51.157.254 |
Dzisiaj rano w Cieplicach na Wolności koło piekarni starsza pani weszła na pasy przy czerwonym świetle prosto pod autobus z MZK, kierowca został zmuszony do gwałtownego hamowania, co doprowadziło do tego że w autobusie przewróciła się kobieta z małym dzieckiem na ręku, dziecko w ciężkim stanie zabrało pogotowie.
14-05-2008 17:04 | ~KIEROWCA |  |
IP: *.internetdsl.tpnet.pl |
do ALEX wyjscie na pasy 10 przed jadący samochód daje pieszemu pierszeństwo nawet przy 40 km/h te 10 metrów to sekunda, a nawet najlepszy kierowca może mieć chwile dekoncentracji wystarczy włączyć klime, zmienić stacje w radiu, uchylić szybe, to może być ta jedyna sekunda. aż boje się teraz komentazy ludzi którzy nigdy nie prowadzili samochodu w stylu to ch.....j nie kierowca który może mieć chwile zawachania itp. ale czy naprawdę tak nie jest?????
14-05-2008 17:21 | ~jelonkowicz |  |
IP: *.adsl.tpnet.pl |
moze takie drastyczne zdjecia dadza ludziom do myslenia- kierowcom i pieszym! pieszych powinno sie tak karac za przechodzenie nie na pasach ze nie wiem! starsze osoby nie zdaja sobie sprawy ze nie sa tacy szybcy i sprawni jak "mlodzi", po co sie pchaja przed maske tira i to na zakrecie!!!! glupota ludzka nie zna granic, powiedzenie stare ale jakze madre i aktualne.
14-05-2008 17:39 | ~Patka |  |
IP: *.dialog.net.pl |
Zdjęcia faktycznie są szokujące, ale może ktoś kto je zobaczy zastanowi sie zanim wejdzie na jezdnię w niedozwolonym miejscu. Jednak reporter jest reporterem i taka jest jego praca. Może ludzie, którzy przyszli popatrzeć powinni się zastanowić co tam robili. Mieszkam w pobliżu i niestety przechodziłam tamtędy chwilę przed zabraniem ciała przez zakład pogrzebowy (reporterów już wtedy chyba nie było, ale nie jestem pewna bo starała sie nie patrzeć w tamtą stronę). Ilość gapiów, dorosłych ludzi z dziećmi, młodzieży była ogromna. LUDZIE czy wy nie macie już na co patrzeć. Najgorsze jednak było to, że kiedy panowie z karawanu chcieli zabrać zwłoki i próbowali zasłonić ciało zastawiając miejsce busem, grupa młodych ludzi (gimnazjum, może liceum) z uśmiechem na ustach szybko przebiegła na drugą stronę ulicy, żeby nie minął ich ten widok. Wychodząc ze sklepu usłyszałam jeszcze jak jakiś chłopak mówił do odchodzącej dziewczyny: "czekaj, teraz będzie najlepsze". Nie wiem jaką przyjemność ludzie czerpali z tego widoku. Sama kiedyś widziałam ofiarę wypadku - to było kilka lat temu, a ja do dzisiaj przejeżdżając tamtędy i widząc krzyż przy drodze mam przed oczami obraz młodego chłopaka częściowo wyrzuconego z samochodu.Rodzice zastanówcie się co robicie stojąc ze swoimi dziećmi w miejscu wypadku. Nikt z was nie chciałby chyba usłyszeć takich słów, jak te które powiedział chłopak,gdyby to dotyczyło kogoś wam bliskiego.
Jeżeli chodzi o to, że ciało leżało tam długo to prawda, ale takie są procedury. Nie chcę obrażać zmarłego, ale bardzo często widuję w tym miejscu ludzi przebiegających przez jezdnie, chociaż pasy są niewiele dalej. Niestety zasada "wojnę przeżyłem, drogę też przejdę" nie zawsze się sprawdza, a człowiek nie ma większych szans w starciu z samochodem. To smutne, ale prawdziwe...
Kondolencje dla rodziny
14-05-2008 17:46 | ~xxx |  |
IP: *.adsl.tpnet.pl |
dobrze że jelonka zamieszcza takie zdjęcia,może one przemówią wreszcie do rozumu KRETYNOM,którzy myślą że można przechodzić przez taką ruchliwą drogę w KAŻDYM miejscu,i nie chodzi tu o starszych ludzi,tylko o KRETYNÓW do 40 lat...
|
|
|
|
|
|
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Jelonka - zarejestruj się!
|
|
|
|
|
|
|
|
|
 |
Najczęściej |
|
|
|
|
|
- Czarna seria dla motocyklistów – kolejna ofiara brawury (214) 30 czerwca 2008, 13:37
- Żniwo akcji „Prędkość” na obwodnicy (56) 03 lipca 2008, 13:53
- Uwaga! Gwałcą na obrzeżach (55) 05 lipca 2008, 08:01
- Fotoradary na straży prędkości (52) 01 lipca 2008, 13:10
- Była władza kontratakuje (45) 03 lipca 2008, 00:20
- W autobusie jak w lochu (43) 05 lipca 2008, 07:33
- Zawał serca przy strzałce w prawo (41) 01 lipca 2008, 12:56
- Dorośli wandale "skasowali" odcinek trasy rowerowej (38) 07 lipca 2008, 07:27
- Zawiadomiła straż o pijaku za kółkiem (34) 03 lipca 2008, 07:48
- Przesyłki giną z przyczyn wyższych (33) 01 lipca 2008, 08:25
|
- Czarna seria dla motocyklistów – kolejna ofiara brawury (214) 30 czerwca 2008, 13:37
- Śmierć motocyklisty przed bankiem genów (173) 28 czerwca 2008, 22:23
- Tragiczny wypadek w rejonie JZO (134) 09 czerwca 2008, 09:43
- Jelonek prosto od serca – wymyśl mu imię! (90) 28 czerwca 2008, 15:58
- Naciągacze wkręcają naiwnych telefonicznie i listownie (72) 24 czerwca 2008, 12:21
- Żniwo akcji „Prędkość” na obwodnicy (56) 03 lipca 2008, 13:53
- Uwaga! Gwałcą na obrzeżach (55) 05 lipca 2008, 08:01
- Bronią Karkonoszy i grożą paraliżem (53) 13 czerwca 2008, 15:34
- Jechał jak wariat ulicą Wolności (53) 28 czerwca 2008, 17:27
- Przegubowe „muzeum” robi furorę (53) 21 czerwca 2008, 08:58
|
- Czarna seria dla motocyklistów – kolejna ofiara brawury (214) 30 czerwca 2008, 13:37
- Kochają "gruchoty" z duszą (21) 05 lipca 2008, 18:04
- W Maciejowej było bosko (14) 29 czerwca 2008, 07:14
- Kraksa za kraksą: brawura czy nieuwaga? (29) 01 lipca 2008, 18:57
- Wyniki matur ogłoszone – poprawki dla nielicznych (18) 30 czerwca 2008, 12:05
- Paulina Kwaśniewska najpiękniejszą Dolnoślązaczką (16) 04 lipca 2008, 11:13
- Dachowanie między drzewami (17) 06 lipca 2008, 08:12
- Fotoradary na straży prędkości (52) 01 lipca 2008, 13:10
- Pożegnanie światowej sztuki ulicy (11) 29 czerwca 2008, 20:49
- Pół wieku przy ołtarzu (15) 30 czerwca 2008, 07:43
|
- Czarna seria dla motocyklistów – kolejna ofiara brawury (214) 30 czerwca 2008, 13:37
- Burzowe Dni Sobieszowa z poślizgiem (43) 15 czerwca 2008, 22:20
- Stoją lnem i Boney M (22) 15 czerwca 2008, 08:04
- Marzena nie jest już wolna (34) 28 czerwca 2008, 19:40
- Festyn bliżej Pana Boga (15) 22 czerwca 2008, 17:42
- Artyści z całego świata rządzą ulicami przez trzy dni (14) 27 czerwca 2008, 17:00
- Skarb na ścianach – sensacyjne odkrycie (24) 26 czerwca 2008, 00:15
- Piłkarski kac dla biało–czerwonych (33) 09 czerwca 2008, 06:37
- Kochają "gruchoty" z duszą (21) 05 lipca 2008, 18:04
- Ale to już było i nie wróci więcej (5) 20 czerwca 2008, 00:18
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
 |
Redakcja |
|
|
|
|
|

Masz problem? A może wiesz coś
ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą
podzielić? Zadzwoń do nas lub przyjdż
osobiście. Redakcja mieści się przy
ul. Curie-Skłodowskiej 13/2 (I piętro).
TEL. (075) 75 444 00
W środę dyżuruje
fotoreporter
Agnieszka Gierus
Od 9.00 do 12.00
A od poniedziałku do piątku redaktora naczelnego
Konrada Przeździęka zastaniecie pod tel. (075) 643 2 556 w godz. 8.00 - 14.00
|
|
|
|
|
|