Kotlina Jeleniogórska: Finał MTB GRAND PRIX KARKONOSZY 2004 - relacja

Sobota, 6 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 9 lutego 2006, 11:06
Autor: Dyrektor zawodów Zbigniew Leszek
W niedzielę 17 października br. na Wzgórzach Dziwiszowskich odbył się finał zawodów rowerowych MTB z cyklu GRAND PRIX KARKONOSZY 2004 pod hasłem “Bezpiecznie w ruchu drogowym i sporcie”.

Zwracano uwagę na stan techniczny sprzętu i jazdę w kaskach. Po deszczowej i chłodnej sobocie mieliśmy obawy czy niedziela będzie na tyle ładna, aby odbyła się zaplanowana impreza. Na szczęście udało się. Dopisała frekwencja, przyjechało ponad 50 zawodników. Trasa była przygotowywana ponad miesiąc, powstała również trasa do Cross Country MTB, którą zamierzamy jeszcze poprawiać na wiosnę przyszłego roku, aby była jeszcze bardziej widowiskowa.

Ostatnie zawody w tym roku w kategorii I-III wygrał Kamil Drąg, bardzo obiecujący zawodnik, o którym na pewno jeszcze usłyszymy. Kategorię IV-VI wygrał “niezniszczalny” jak na swój wiek Dawid Brudziński, którego interesują tylko miejsca na “pudle”, gdyż nie ma zawodów, których by nie wygrał lub był blisko zwycięstwa. W tej samej kategorii wśród dziewcząt zwyciężyła Kasia Stępińska, a w kategorii Gimnazjum Aleksandra Wierzbicka. W kolejnej kategorii wygrał Piotr Chmielewski, który naprawdę włożył duży wysiłku w swoje przygotowanie do mijającego sezonu. Z przeciętnego ścigacza stał się zawodnikiem z górnej półki w swojej kategorii. Kategoria do 19 lat to już zawodnicy pretendujący do kadry Polski. Rewelacyjnie ten sezon przejechał wygrywając te zawody Maciej Pałac. Prawdziwa elita tego sportu to zawodnicy w kategorii powyżej 19 lat i to najszybszym okazał się Mariusz Przybycień.

Oto wyniki całego sezonu GRAND PRIX KARKONOSZY 2004, czyli sześciu edycji zawodów:

3. Robert Stępiński

W rywalizacji DUALU zwycięzcą został Tomek Urbaniak, wygrywając efektownym skokiem na bighopie, drugi był Jacek Katewicz, a trzeci Łukasz Mazurek. W gonitwie po hopach, w której startowało naraz siedmiu zawodników zwyciężył Tomek Bielecki, przed Piotrem Wiejskim i Pawłem Gawronem.

Zwycięzcom wręczono nagrody ufundowane m.in. przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Jelenia Góra, Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Kolarskie i Renault Dzięciołowski. Sprawna organizacja każdych zawodów to zasługa naszych pań: Marii Leszek, Małgorzaty Cichy i Krystyny Arseniu, które bezinteresownie pomagały nam na każdych zawodach. Dziękując wszystkim za pomoc przy organizacji zawodów zapraszam ponownie do współpracy przy następnych edycjach.