Jelenia Góra: Bezproblemowa wygrana koszykarzy Sudetów

Sobota, 10 listopada 2007, 20:33
Aktualizacja: Niedziela, 11 listopada 2007, 10:15
Autor: Łukasz Stawski
W spotkaniu VIII kolejki II ligi koszykarze Sudetów Jelenia Góra pokonali pewnie UKKS Leszno 99:81. Tym samym jeleniogórzanie pokazali iż porażka z AZS PO Opole w poprzedniej kolejce rozgrywek była tylko objawem jednorazowej słabości i nadal zajmują miejsce w ścisłej ligowej czołówce.

Kluczem do zwycięstwa Sudetów z zespołem z Leszna była ich znakomita gra zespołowa. Gracze trenera Ireneusza Taraszkiewicza potrafili wyciągnąć odpowiednie wnioski z porażki w poprzedniej kolejce z AZS PO Opole i tym razem podporządkowali indywidualne popisy dobru drużyny. Grą kolegów znakomicie kierował Krzysztof Samiec, zaś pod koszem nie do zatrzymania był, popisujący się efektownymi wsadami Jakub Czech.

Pierwsze 10 minut gry były wyrównane. Sudety rozpoczęły mecz nerwowo i w 5 minucie przegrywały 9:16. Od tej chwili jednak jeleniogórzanie poprawili skuteczność i po dwóch celnych trójkach K. Samca i Grzegorza Terlikowskiego w 7 min. było już tylko 17:18 dla gości. Ostatecznie pierwszą kwartę UKKS wygrał 23:24.

Na początku drugiej odsłony na parkiecie nadal trwała walka "kosz za kosz", jednak od stanu 35:34 w 14 min. inicjatywę przejęli gospodarze i nie oddali jej aż do końca spotkania. Goście zatracili prezentowaną w pierwszych dziesięciu minutach skuteczność, co przy ich dość biernej postawie w obronie (tylko 6 fuli w pierwszych 20 min.) pozwoliło jeleniogórzanom na szybkie wypracowanie kilkunastopunktowej przewagi i po 20 min. wygrywali oni 51:38. Kapitalną partię rozgrywali K. Samiec oraz J. Czech, dla którego tym razem zabrakło miejsca w pierwszej piątce Sudetów i pojawił się na parkiecie dopiero od początku drugiej kwarty.

Po zmianie stron gospodarze nadal kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Goście wyraźnie nie nadążali za dynamicznymi akcjami jeleniogórzan i swoją frustrację wyładowywali kłócąc się między sobą i mając nieuzasadnione pretensję do dobrze prowadzących pojedynek arbitrów. W ostatniej odsłonie wyraźnie rozegrał się Łukasz Niesobski, który w krótkim czasie trzykrotnie trafił za trzy punkty. W 32 min. po punktach tego gracza Sudety prowadziły już 82:59 i jedyną niewiadomą pozostały tylko rozmiary ich wygranej. W końcówce na parkiecie w barwach gospodarzy pojawili się rezerwowi Rafał Chmieliński i Mateusz Wolski, dla którego był to debiut w II lidze. Po 40 minutach gry jeleniogórzanie triumfowali 99:81

Wyniki innych spotkań: Spójnia Stargard Szczeciński – Pogoń Prudnik 93:81, VB Leasing Siechnice – Śląsk II Wrocław 93:67, Doral Staropolanka Nysa Kłodzko – Open Basket Pleszew 91:78, AZS OSRiR Kalisz – AZS Radex Szczecin 62:74, AZS Politechnika Opole – Olimpia Legnica 92:44,AZS PP Big Plus Poznań – MKKS Zabrze – mecz w niedzielę

Sudety Jelenia Góra – UKKS Leszno 99:81 (23:24, 28:14, 23:18, 25:25)
Sudety: Czech 27, Samiec 21, Niesobski 19, Terlikowski 14, Wilusz 10, Skrzypczak 3, Matczak 3, Chmieliński 2, Wolski.