• Niedziela, 20 maja 2018
  • Godz. 15:37
  • Imieniny: Aleksandra, Bazylego, Bernardyna
  • Czytających: 4649
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nagroda dla przewodnika po Miedziance

Wiadomości: Region
Wtorek, 13 lutego 2018, 8:05
Aktualizacja: 22:01
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Wydana przez jeleniogórskie Wydawnictwo: Poligrafia Ad Rem książka „Miedzianka. Przewodnik po mieście, którego nie ma” autorstwa Jarosław Szczyżowskiego, została wyróżniona dyplomem Komisji Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK podczas 26. Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej, który odbył się w Poznaniu.

W zorganizowanym przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze 26. Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej wzięło udział 78 uczestników, którzy zgłosili do udziału w imprezie 131 tytułów.

Publikacje oceniane były w sześciu kategoriach: albumy krajoznawcze, przewodniki, monografie oraz inne opracowania krajoznawcze, mapy i atlasy, wydawnictwa dla dzieci, informatory krajoznawcze. Przedmiotem oceny jury była krajoznawcza zawartość publikacji oraz forma prezentacji walorów opisywanego terenu: w zakresie walorów treściowych - jakość dokumentacji krajoznawczo-turystycznej, język i styl wypowiedzi, użyteczność w zakresie informacji krajoznawczej i turystycznej oraz w zakresie sztuki edytorskiej - opracowanie graficzne i estetyczne, staranność opracowania edytorskiego, jakość poligrafii.

Poza autorem publikacji Jarosławem Szczyżowskim wyróżniono także jego wydawcę, czyli Wydawnictwo Ad Ram oraz ilustratora Łukasza Michewicza. - Nagroda, którą otrzymałem w Poznaniu jest dla mnie dużym zaskoczeniem, gdyż „Miedizanka. Przewodnik po mieście, którego nie ma” jest moją debiutancką publikacją – mówi J. Szczyżowski. - Nie ukrywam, że jest świetną motywacją, zwłaszcza, że obecnie pracuję nad kolejną książką – zdradza autor.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~remigiusz r 13-02-2018 10:28
Gratuluję serdecznie. Bardzo rzeczowy i sympatyczny Pan Przewodnik napisał ciekawy przewodnik :)
~Grześ 13-02-2018 12:01
Nasza ziemia kryje wiele tajemnic. Są miejscowosci z historią że tylko ksiązki pisać. A Miedzianka poprzez swoje zniknięcie jest katalizatorem który spowodował ciekawośc ludzi historią tych ziem. Wydano zresztą wiele przewodników dla "zwykłych" turystów i oby przełożyło się to na znajomośc tematu. Gratulacje za w/w przewodnik tak dla Wydawcy jak i Autora. Przoszę o więcej i więcej.
~czerwonyK 13-02-2018 21:58
Brawo ! Brawo!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Wyższe podatki dla najbogatszych Polaków?  10
TV Dami
Serwis Informacyjny TV DAMI Jelenia Góra z dnia 18.05.2018 r.  
Miej świadomość
Seks w renesansie  4
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  54
Aktualności
Modernizacja w kotłowni ECO  
Aktualności
"Od matury do emerytury"  
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group