• Niedziela, 20 maja 2018
  • Godz. 15:41
  • Imieniny: Aleksandra, Bazylego, Bernardyna
  • Czytających: 4639
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Jubileuszowy koncert pokazał ich moc

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 lutego 2018, 15:41
Aktualizacja: Piątek, 23 lutego 2018, 9:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami X Koncert Charytatywny w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze. Jubileuszowa edycja obfitowała w występy wokalne, taneczne i licytacje. Zarówno grono pedagogiczne, uczniowie, jak i absolwenci mieli okazję zaprezentować moc "Żeroma".

Impreza, która od 10 lat jest stałym elementem działalności integracyjnej społeczności ZSO Nr 1, została zainspirowana przez Lidię Łotocką, która przy okazji jubileuszu otrzymała podziękowania i kwiaty. Były też podobne „laurki” dla absolwentów i nauczycieli, bez których Koncert Charytatywny w takiej formie nie byłby możliwy. - Pierwszy koncert to wiele emocji i zebrane 8 tys. zł – wspomina L. Łotocka, która cieszy się, że z każdym kolejnym koncertem udawało się zebrać coraz większe sumy pieniędzy.

Młodzież podkreślała, że przygotowania do koncertu były świetną zabawą, a im bliżej imprezy stres również się pojawiał. - Były problemy techniczne, wokalne, artyści chorowali, aczkolwiek mimo wszystko liczy się przede wszystkim dobra zabawa – powiedziała Dominika Pawłowska z Samorządu Uczniowskiego, która w tym roku zdaje maturę, ale już zapewnia, że jako absolwentka będzie tu wracać!

W trakcie występów można było usłyszeć i zobaczyć w akcji uczniów, absolwentów oraz nauczycieli. Każdy dał z siebie wszystko! - Lubię zmieniać image i myślę, że się podobało – wyznała z uśmiechem Julia Sawka, która rok temu zaśpiewała „Gdzie ci mężczyźni" Danuty Rinn, a w tym roku perfekcyjnie wcieliła się w role Cher. Środki z licytacji obrazów (i nie tylko) zostaną tradycyjnie przekazane na fundusz stypendialny dla najlepszych uczniów, nagrody i wyjazdy uczniów na turnieje.

- Jestem na każdym koncercie i tym razem wspaniale się bawiliśmy – zaznaczył Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, a zarazem były dyrektor „Żeroma”. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo frekwencja dopisała, artyści są wspaniali. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, rodziców i nauczycieli – oceniła Małgorzata Kozińska, dyrektor ZSO Nr 1. - Wspaniała młodzież, wspaniali artyści, wielkie indywidualności – oceniła Lidia Łotocka. - Mamy moc i wszyscy tu chętnie wracają – dodała Dominika Pawłowska.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~MKjanek32 9-02-2018 17:16
W artykule jest jeden błąd: Julia Sawka rok temu śpiewała "Gdzie ci mężczyźni" Danuty Rinn (a NIE "Dziwny jest ten świat"), w tym roku rzeczywiście "Strong Enough" Cher (to się zgadza). Natomiast wzmianka o "Dziwny jest ten świat" na wczorajszym koncercie dotyczyła Sebastiana Rutkowskiego, który ten utwór zaśpiewał w 2010 na uroczystości wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów - jako swój pierwszy występ w Żeromie - a wczoraj śpiewał "All of Me" (John Legend).
~eko 9-02-2018 21:38
Stypendia ! Czyżby ... .
~Lipa 9-02-2018 21:58
A gdzie profesorowie Żelazna i Zieliński? To oni zawsze wiedli prym na każdej gali!
rymcycymcy 10-02-2018 0:17
Taka panna w obcisłej skórzanej kiecce to ma MOC ! ..nawet bez śpiewania ! ;)
~Gosc 10-02-2018 7:46
Beznadziejna szkoła. Dobrych nauczycieli może z pięciu. Ucznia się nie szanuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Wyższe podatki dla najbogatszych Polaków?  10
TV Dami
Serwis Informacyjny TV DAMI Jelenia Góra z dnia 18.05.2018 r.  
Miej świadomość
Seks w renesansie  4
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  54
Aktualności
Modernizacja w kotłowni ECO  
Aktualności
"Od matury do emerytury"  
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group