• Zalogowanych: 1

IKS powalczył z Volleyem Głogów

Niedziela, 11 lutego 2018, 8:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 lutego 2018, 9:03
Siatkarki IKS–u Jelenia Góra nadal czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo wywalczone na boisku. W poprzedniej kolejce podopieczne Jerzego Sarny co prawda zgarnęły komplet punktów, ale niestety było to ze względu na wycofanie się zespołu z Lubina. W sobotę (10.02) starały się odnieść historyczne zwycięstwo w starciu z Volleyem Głogów.

Drużyna IKS-u przystąpiła do spotkania z trzecią od końca ekipą III ligi siatkarek, bardzo zmobilizowana i głodna walki. Wyraźnie było to widać w pierwszym secie, który dosyć gładko padł łupem miejscowych (25:17). W drugiej odsłonie to rywalki poradziły sobie w podobnym stylu wygrywając do 18. Trzecia partia była już najgorsza w wykonaniu miejscowych, bowiem przegrały tę część gry do 14. Kolejne niepowodzenie nie podłamało jeleniogórzanek i w czwartym secie walczyły do samego końca o przedłużenie meczu o tie-break. Niestety, ta sztuka się nie udała i głogowianki zwyciężyły do 22, a w całym meczu 3:1.

W następnej kolejce (24.02) IKS zagra na parkiecie lidera (Sobieski Oława), który nie stracił w tym sezonie ani jednego seta. Na początku marca nasz zespół zagra w Wałbrzychu, a przed własną publicznością zagra dopiero 17 marca w starciu z Aresem Nowa Sól.

IKS Jelenia Góra - Volley Głogów 1:3 (25:17, 18:25, 14:25, 22:25)