WROCŁAW: Srebrny medal „Trójki” w gimnazjadzie lekkoatletycznej Dolnego Śląska

Wtorek, 3 czerwca 2008, 15:31
Aktualizacja: 15:32
Autor: JEN
W finale zawodów lekkoatletycznych o puchar Jana Humberta, w którym wzięły udział reprezentacje najlepszych gimnazjów z 21 powiatów, chłopcy z jeleniogórskiego Gimnazjum nr 3 zdobyli srebrny medal, dziewczęta zajęły ósme miejsce.

Na obiektach stadionu olimpijskiego we Wrocławiu doskonałe wyniki uzyskali: Mateusz Figura w pchnięciu kulą (12,33 m), Damian Wojciechów w skoku w dal (5,60 m) i w biegu na 200 m (24,31), Tomasz Topczewski w biegu na 110 m ppł (16,09 s), Sebastian Tymosiewicz w biegu na 200 m (25 s.), Łukasz Kruczek w biegu na 300 m ppł (46,94 s) i Kajetan Kąs w biegu na 800 m (2 min. 06,96 sek.) oraz sztafeta (100, 200, 300,400 m) w składzie: D. Wojciechów, T. Topczewski, S. Tymosiewicz, Ł. Kruczek), która uzyskała czas: 2 min. 10,80 sek.
Dzięki tym bardzo dobrym wynikom chłopcy w Gminazjum nr 3 zgromadzili 459 pkt. i zajęli drugie miejsce za reprezentacją Gimnazjum nr 1 ze Zgorzelca.

Można więc powiedzieć, że najlepsi młodzi lekkoatleci Dolnego Śląska znajdują się w granicach dawnego jeleniogórskiego województwa.